درباره انجمن – انجمن انرژی های تجدید پذیر ایران
درباره ما

درباره انجمن انرژی های تجدید پذیر ایران

به منظور ساماندهی اعضای فعال در زمینه انرژی‌های تجدید پذیر و حفظ توازن و نظم و فراهم کردن امکان بهره برداری بیشتر از سرمایه گذاری و تولید و همچنین استفاده و انتقال تجربیات علمی و عملی دست اندرکاران و به هنگام نمودن آن برای نیل به اهداف قانونی توسعه در اینگونه موارد، حمایت از بهبود فضای کسب و کار و پاسخ گویی به مشکلات و نارسایی‌ها در چارچوب قوانین موضوعه کشور و دفاع از منافع مشروع اعضا، “انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر ایران” به استناد بند (ک) ماده (5) قانون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و ماده (5) قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار در بهمن ماه 1396 تشکیل گردید.

تاریخچه

تاریخچه انجمن انرژی های تجدید پذیر ایران

انجمن انرژی های تجدیدپذیر ایران در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در بهمن ماه 1396 به طور رسمی تاسیس شد. این انجمن در حال حاضر به عنوان تنها پایگاه بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایران به توسعه انرژی های تجدیدپذیر در کشور اهتمام می ورزد.

اعضا این انجمن طیف گسترده ایی از فعالین این صنعت شامل مالکین نیروگاه های مگاواتی و کیلوواتی، توسعه دهندگان نیروگاه های تجدیدپذیر، مشاوران، پیمانکاران، تولیدکنندگان تجهیزات و … می باشند.

انجمن به منظور پیشبرد هرچه سریعتر اهداف خود تاکنون، 4 کارگروه با نام های کارگروه آموزش و ترویج، کارگروه اقتصادی و سرمایه ، کارگروه فنی،صادرات و رمز‌ارزها، کارگروه ماده 12 شکل داده و همراه با شرکتهای عضو به بررسی مسائل و چالش های انرژی های تجدیدپذیر در ایران می پردازد. دفتر بین الملل انجمن نیز در اولین اقدام تفاهم نامه خود با انجمن انرژی خورشیدی آلمان BSW را منعقد نموده است.

اهداف

اهداف انجمن انرژی های تجدید پذیر ایران

با توجه به نیاز روز افزون به برق به عنوان یک کالای اساسی و زیربنایی در توسعه کشور از یک طرف و محدودیتهای نیروگاه های حرارتی از منظر تامین انرژی اولیه و موارد زیست محیطی از طرف دیگر، انجمن انرژی های تجدید پذیر ایران توسعه صنعت تجدید پذیر را به عنوان هدف اصلی خود مدنظر قرار داده است.