درباره انجمن انرژی های تجدیدپذیر ایران

  به منظور ساماندهی اعضای فعال در زمینه انرژی‌های تجدید پذیر و حفظ توازن و نظم و فراهم کردن امکان بهره برداری بیشتر از سرمایه گذاری و تولید و همچنین استفاده و انتقال تجربیات علمی و عملی دست اندرکاران و به هنگام نمودن آن برای نیل به اهداف قانونی توسعه در اینگونه موارد، حمایت از بهبود فضای کسب و کار و پاسخ گویی به مشکلات و نارسایی‌ها در چارچوب قوانین موضوعه کشور و دفاع از منافع مشروع اعضا، “انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر ایران” به استناد بند (ک) ماده (5) قانون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و ماده (5) قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار در بهمن ماه 1396 تشکیل گردید.
  این تشکل با استفاده از دانش روز مدیریت تشکل‌های اقتصادی موفق شده است با ایفای نقش موثر در بهبود محیط کسب و کار صنعت برق به جایگاه مطلوبی در میان تشکل‌های اقتصادی عضو اتاق بازرگانی ایران دست یابد. همچنین این تشکل به ‏نمایندگی از بخش خصوصی (مشتمل بر شرکت‌های تولیدی، پیمانکاری، مهندسی مشاور و بازرگانی) توانسته است با شناخت نیاز‌ها و مسائل مشترک این صنعت، زمینه مشارکت حداکثری صاحبان کسب و کار‌های بخش خصوصی را برای رفع مشکلات و گلوگاه‌های موجود این صنعت فراهم نماید و دستاورد‌های ارزشمندی را برای توسعه صنعت تجدیدپذیر کشور رقم بزند.

  is a non-governmental organization founded in the year 2018, with over 50 active members active in various aspects of Renewable energy Industry including:

  • Power Plants owners
  • EPC contractors
  • Manufacturers
  • Consultants
  • Developers

  IRRENA members’ capabilities are unmatched in the developing world with some convincing percentage of all Iran’s requirements being designed, engineered and manufactured locally including items such as solar PV panels, inverters, wind turbines, switch gear, high voltage cables and accessories.

  انجمن انرژی های تجدیدپذیر ایران در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در بهمن ماه 1396 به طور رسمی تاسیس شد. این انجمن در حال حاضر به عنوان تنها پایگاه بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایران به توسعه انرژی های تجدیدپذیر در کشور اهتمام می ورزد.

  اعضا این انجمن طیف گسترده ایی از فعالین این صنعت شامل مالکین نیروگاه های مگاواتی و کیلوواتی، توسعه دهندگان نیروگاه های تجدیدپذیر، مشاوران، پیمانکاران، تولیدکنندگان تجهیزات و … می باشند.

  انجمن به منظور پیشبرد هرچه سریعتر اهداف خود تاکنون، 6 کارگروه با نام های کارگروه اقتصادی ، کارگروه تخصیص بودجه و مجلس، کارگروه ترویج و اگاه سازی، کارگروه حقوقی، کارگروه فنی و کارگروه صادرات شکل داده و همراه با شرکتهای عضو به بررسی مسائل و چالش های انرژی های تجدیدپذیر در ایران می پردازد. دفتر بین الملل انجمن نیز در اولین اقدام تفاهم نامه خود با انجمن انرژی خورشیدی آلمان BSW را منعقد نموده است.

  منشور اخلاقی و رفتاری

  انجمن انرژی‌های تجدید پذیر ایران (اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران)

  منشوراخلاقی
  “اگر کسی به دیگران خدمت کند همانند شخصی است که عمری خدا را بندگی نماید” پیامبر اکرم (ص)
  ما به عنوان عضوی از اتاق بازرگانی ایران می‌کوشیم تا به پشتوانه الطاف بیکران حضرت احدیت، با همت و تلاش بی‌وقفه در سایه نظام جمهوری اسلامی ایران، در مسیر توسعه انرژی‌های تجدید پذیر و ترویج ارزش‌های متعالی و تثبیت اخلاق نیکوی انسانی گام برداشته و در هر زمان خدا را ناظر بر اعمالمان بدانیم. ما خود را متعهد به حفظ کرامت انسان‌ها و رعایت حقوق اعضاء با اتکا به اصول زیر می‌دانیم:
  • راز دار، وظیفه شناس، صادق، حافظ حقوق اعضاء و حریم خصوصی دیگران باشیم.
  • در تمام تصمیمات و اقدامات، سیاستهای کلی نظام را مد نظر داشته باشیم.
  • تحرک، پویایی، تخصص و نظم را سرلوحه رفتارمان قرار دهیم.
  • قانون مدار و اعتدال گرا باشیم و از تندروی، شتاب زدگی و خودسری پرهیز کنیم.
  • بر اساس ضوابط و قوانین و در حدود اختیارات اتاق بازرگانی ایران رفتار نماییم .
  • حقوق اعضاء را در دسترسی به اطلاعات پاس داشته و شفافیت در اطلاع رسانی و تصمیمات را همواره رعایت نمائیم.
  • با انعطاف پذیری، خوشرویی و احترام در ارائه بهتر وظائف به اعضاء تلاش نمائیم.
  • از هر گونه سوء استفاده صرفاً شخصی از موقعیت انجمن همچون توصیه، تبعیض، استفاده از فرصت‌های بوجود آمده خودداری نمائیم.
  • در برنامه ریزی‌ها، طراحی‌ها و دستیابی به اهداف انجمن از توان علمی و تخصصی اعضای انجمن کمک بگیریم.
  • در راستای منافع صنعت و اعضاء همواره در تعامل سازنده با ذینفعان باشیم.
  • پیشنهادات اعضاء را ارج نهاده و در صورت انطباق با قوانین و ضوابط انجمن با الویت در دستور کار قرار دهیم.