خانم علینژاد

  مصوبه‌ی مجلس برای واریز مستقیم درآمد فروش برق به حساب توانیر

  عضو کمیسیون انرژی مجلس به راهکار‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت خود برای جلوگیری از بحران برق در کشور اشاره کرد. وی گفت: در گذشته درآمد‌های حاصل از فروش برق به حساب سازمان هدفمندی یارانه‌ها واریز می‌شد، اما از آنجا که این سازمان با تاخیر وجه مورد نظر را به شرکت توانیر پرداخت می‌کرد، مجلس شورای اسلامی به منظور ارائه خدمات بهتر به مردم، طی مصوبه‌ای در قانون بودجه سال ۱۴۰۰، با واریز این پول به طور مستقیم به حساب شرکت توانیر موافقت کرد. اگر سازمان برنامه و بودجه به اجرای مصوبه مجلس اهتمام ورزد بسیاری از مشکلات وزارت نیرو برطرف خواهد شد.
  محمد طلا مظلومی به راهکار‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت خود برای جلوگیری از بحران برق در کشور اشاره کرد و گفت: اگرچه در سنوات گذشته درآمد‌های حاصل از فروش برق به حساب سازمان هدفمندی یارانه‌ها واریز می‌شد، اما از آنجا که این سازمان با تاخیر وجه مورد نظر را به شرکت توانیر پرداخت می‌کرد، مجلس شورای اسلامی به منظور ارائه خدمات بهتر به مردم، طی مصوبه‌ای در قانون بودجه سال ۱۴۰۰، با واریز این پول به طور مستقیم به حساب شرکت توانیر موافقت کرد.

  نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی معتقد است اگر سازمان برنامه و بودجه به اجرای مصوبه مجلس اهتمام ورزد بسیاری از مشکلات وزارت نیرو برای تامین برق مانند اورهال کردن تجهیزات برطرف خواهد شد.

  وی همچنین جلوگیری از خاموشی‌ها در سال جاری و سال‌های آتی را نیازمند همکاری مردم و متولیان صنعت برق به طور توامان دانست و گفت: با توجه به وابستگی بالای تولید برق به نیروگاه‌های آبی لازم است به مسئله اورهال کردن و به روزرسانی نیروگاه‌های آبی توجه ویژه شود.

  مظلومی با اشاره به هدررفت برق در حوزه کشاورزی و صنعت بر ضرورت ایجاد زیرساخت‌های نوین برای مصرفه بهینه از برق تاکید کرد و افزود: صرفه‌جویی در مصارف خانگی، اداری و دستگاه‌ها نیز مسئله‌ای است که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد که دستیابی به این مهم نیازمند همکاری مردم و تمامی دستگاه‌های اجرای و البته فرهنگ‌سازی از طریق رسانه‌ها است.

  عضو کمیسیون انرژی مجلس، توسعه شبکه‌های انتقال شامل توسعه خطوط و پست‌های انتقال برق فشار قوی، آماده‌سازی شبکه‌ها شامل بهینه‌سازی و سرویس، برطرف کردن عیوب و نقاط ضعف، برطرف کردن محدودیت‌های مالی و فنی صنعت برق، کنترل مصرف برق خانگی و ادارت و کنترل مصرف برق از طریق رمزارز‌ها را ازجمله اقداماتی دانست که دولت باید برای جلوگیری از خاموشی در دستور کار خود قرار دهد.

  منبع: برق نیوز

  Leave a comment

  Your email address will not be published.