۵۳۰ نیروگاه خورشیدی برای مددجویان فارس احداث می‌شود

  انجمن
  نیروگاه خورشیدی برای مددجویان فارس

  ۵۳۰ نیروگاه خورشیدی برای مددجویان فارس احداث می‌شود

  موضوع: مدیرکل امداد فارس اعلام کرد که تا یک ماه آینده ۵۳۰ واحد پنل خورشیدی توسط مددجویان کمیته امداد در استان فارس به شبکه توزیع نیروی برق وصل می‌شود.
  تاریخ خبر: 13 مهر 99
  مدیرکل امداد فارس اعلام کرد که تا یک ماه آینده ۵۳۰ واحد پنل خورشیدی توسط مددجویان کمیته امداد در استان فارس به شبکه توزیع نیروی برق وصل می‌شود.
  محمد بذرافشان گفت: در چند سال اخیر نصب پنل‌های انرژی خورشیدی با هدف خودکفایی اقتصادی خانوار‌های تحت حمایت دنبال و از این طریق برق تولیدی این خانوار‌ها توسط شرکت برق خریداری شد.
  بذرافشان اضافه کرد: خرید تضمینی برق تولیدی پنل‌های خورشیدی به مدت ۲۰ سال توسط وزارت نیرو، می‌تواند به ایجاد درآمد پایدار و طولانی‌مدت برای این خانوار‌ها منجر شود.
  بذرافشان با بیان اینکه تا یک ماه آینده تعداد نیروگاه‌های پنل خورشیدی مددجویان به ۱۰۰۰ واحد در استان فارس می‌رسد، خاطرنشان کرد: طی ۲ سال گذشته ۴۵۰ واحد و در هفته گذشته نیز ۲۰ واحد دیگر به شبکه توزیع نیروی برق متصل شده‌اند.
  او با بیان اینکه پنل‌های خورشیدی در تولید برق پاک و تجدیدپذیر می‌تواند نقش موثری در جلوگیری از آلودگی هوا داشته باشد، گفت: نصب نیروگاه‌های خورشیدی و تولید انرژی در نقاط روستایی تا حد قابل توجهی از مهاجرت روستاییان به شهر جلوگیری می‌کند.
  بذرافشان یادآور شد: بیشترین پنل‌های خورشیدی که توسط مددجویان تحت حمایت کمیته امداد تاکنون راه‌اندازی شده در شهرستان‌های سرچهان، بوانات و فسا بوده است. همچنین به مددجویانی که قصد راه‌اندازی نیروگاه پنل خورشیدی را در منازل خود دارند، ۵۰ میلیون تومان وام داده می‌شود.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.