۱۵۰ روستا با دستور رئیس جمهور برقدار می‌شوند

  انجمن
  برق رسانی

  ۱۵۰ روستا با دستور رئیس جمهور برقدار می‌شوند

  موضوع: آیین افتتاح برق رسانی به ۱۵۰ روستای فاقد برق کشور، فردا با حضور رییس جمهور و در قالب بیست و سومین هفته پویش هر هفته الف-ب ایران از طریق ویدیو کنفرانس در هرمزگان برگزار می‌شود.
  تاریخ خبر: 14 مهر 99
  دوشنبه ۱۴ مهر طی مراسمی با حسن روحانی، ۱۵۰ روستای فاقد برق کشور که در نیمه نخست امسال در ۲۲ استان برقدار شده بودند، از طریق ویدیو کنفرانس و به صورت همزمان در قالب بیست و سومین هفته پویش هر هفته الف-ب ایران در استان هرمزگان افتتاح شدند.
  برپایه این گزارش در ۶ ماه نخست امسال به ازای هر روز کاری یک روستا برقدار شد و با احتساب ۲۹۲۹ روستای برقدار شده در دولت تدبیر و امید، شمار روستا‌های برقدار شده در این دولت، به طور متوسط به ۸ روستا در هر هفته رسید که ۶۰ درصد این روستا‌ها از طریق انرژی‌های تجدید پذیر برقدار شده است.
  همچنین در ۶ ماه نخست سال جاری بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان جهت بهسازی، مقاوم سازی و رفع فرسودگی شبکه‌های برق روستایی هزینه شده است.
  ۳۱ درصد شبکه توزیع برق کشور به طول ۲۵۰ هزار کیلومتر برای تامین برق ۲۱.۵ میلیون خانوار روستایی ایجاد شده که معادل ۲۶ درصد جمعیت کشور است و طول شبکه‌های ایجاد شده پس از پیروزی انقلاب اسلامی ۱۰ برابر بیشتر از قبل انقلاب است.
  گفتنی است ۵۷ هزار و ۵۷۰ روستا تاکنون در کشور برقدار شده و به طور میانگین پس از پیروزی انقلاب اسلامی هر روز حدود ۴ روستا برق رسانی شد و تعداد روستا‌های برقدار از طریق سیستم‌های فتوولتائیک به ۳۳۵ روستا رسیده است.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.