وزیر نیرو: احداث نيروگاه‌های خورشيدی و تجديدپذير جزو برنامه‌های مهم بخش انرژی كشور در حوزه وزارت نيرو است.

  انجمن
  احداث نيروگاه‌هاي خورشيدي و تجديدپذير

  وزیر نیرو: احداث نيروگاه‌های خورشيدی و تجديدپذير جزو برنامه‌های مهم بخش انرژی كشور در حوزه وزارت نيرو است.

  موضوع: وزیر نیرو درباره برنامه وزارت نيرو در احداث نيروگاه‌هاي خورشيدي و تجديدپذير گفت: اين جزو برنامه‌هاي مهم بخش انرژي كشور در حوزه وزارت نيرو است و در حال حاضر در اين بخش همچنين 57 نيروگاه مگاواتي به ظرفيت 280 مگاوات و يك هزار نيروگاه كوچك به ظرفيت 5 مگاوات در دست ساخت است. ما در توربين‌های گازی نیروگاهی هم سازنده هستيم و هم صادرکننده.
  تاریخ خبر: 4 شهریور 1399
  رضا اردكانيان روز سه‌شنبه در حاشيه آئين بهره‌برداري و شروع عمليات اجرايي 5 پروژه آب و برق در چارچوب هفدهمين هفته از پويش #هرهفته_الف_ب_ايران در جمع خبرنگاران، درباره برنامه‌ وزارت نيرو براي افزايش كلاس توربين‌هاي گازي توليد داخل اعم از E, B, F و H اظهار داشت: اين كلاس‌ها، به راندمان توربين‌هاي گازي برمي‌گردد كه هر كلاس پيشرفته‌تري، راندمان بيشتر و فناوري پيچيده‌تري دارد.
  وي ادامه داد: اين كه امروز در بخش توربين‌هاي گازي سازنده هستيم و می توانیم ضمن تامین نیاز داخل، صادرات نیز داشته باشیم ، به اين دليل است كه در سال‌هاي دور تدارك لازم دیده شده و انعقاد قرارداد با صاحبان فناوری‌ها همراه با انتقال دانش و فناوری بوده است.
  وي گفت: در خصوص كلاس‌هاي B, E و F همچنين كاري را شروع كرده‌ايم، برنامه قرارداد 5 هزار مگاوات با مپنا منعقد شده تا از بابت اجراي اين قرارداد بتواند خود به مرور سازنده اين كلاس هم باشد.
  اردكانيان افزود: اولين واحد نيروگاهي، نيروگاه هنگام در استان هرمزگان است كه واحد نخست آن راه‌اندازي شده و واحد دوم آن امسال راه‌اندازي مي‌شود و اميد است ديگر نيروگاه‌هايش هم وارد مدار شوند. وي اضافه كرد: توربين‌هاي افتتاح شده در هريس و دالاهو هم از نوع كلاس F بوده و اين مهم ادامه خواهد يافت.
  وزیر نیرو همچنين درباره برنامه وزارت نيرو در احداث نيروگاه‌هاي خورشيدي و تجديدپذير گفت: اين جزو برنامه‌هاي مهم بخش انرژي كشور در حوزه وزارت نيرو است و ظرفيت نصب شده تاكنون در بخش نيروگاه‌هاي كوچك خورشيدي حدود 45 مگاوات و در بخش نيروگاه‌هاي بزرگ 64 نيروگاه به ظرفيت 404 مگاوات است. اردكانيان گفت: در اين بخش همچنين 57 نيروگاه مگاواتي به ظرفيت 280 مگاوات و يك هزار نيروگاه كوچك به ظرفيت 5 مگاوات در دست ساخت است.
  وي با بیان اینکه ميلياردها تومان در طول 40 سال سرمايه‌گذاري و امكان تبادل انرژي با كشورهاي همسايه ايجاد شده و اين امر مستلزم مصرف صحيح است، گفت: 3 درصد انرژي توليدي را مطابق قراردادها صادر مي‌كنيم تا 30 درصد نياز ارزي صنعت برق كشور را تامين کنیم و اين در شرايط تحريم اتفاق بزرگي است.
  وزیر نیرو با اشاره به اينكه طبق گزارش‌ها، بيش از 96 درصد معابر اصلي استان البرز روشنايي دارند، گفت: در تعدادي از محورها، برخي از چراغ‌ها به دليل مشكلاتي سوخته كه مناقصه خريد آن انجام شده و به محض تحويل، نسبت به جايگزيني آنها اقدام و اين مسئله تا مهر ماه حل مي‌شود.

  منبع: پاون

  Leave a comment

  Your email address will not be published.