وزیر نیرو:کارنامه درخشان صنعت برق در دنیای کرونازده

  انجمن
  کارنامه درخشان صنعت برق در دنیای کرونازده

  وزیر نیرو:کارنامه درخشان صنعت برق در دنیای کرونازده

  موضوع: وزیر نیرو با اشاره به اقدامات گسترده در بخش تولید و مدیریت انرژی طی ماه‌های اخیر در کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران با وجود شیوع بیماری کرونا، کارنامه درخشانی در زمینه تولید و بهبود شاخص‌های برق و انرژی ارائه کرده است.
  تاریخ خبر: 4 شهریور 1399
  رضا اردکانیان روز سه شنبه در آیین افتتاح ۲ هزارو ۲۳۰ پروژه برق کشور که به صورت ویدئو کنفرانسی در استان البرز برگزار شد، ضمن اشاره به موفقیت وزارت نیرو در کاهش رشد اوج بار انرژی که در ۱۰ سال گذشته ۵.۲ درصد بوده و توقف این شاخص برای دومین سال پیاپی در تابستان سال‌های ۹۸ و ۹۹ در حد یک درصد بیان کرد؛ امسال بخش کشاورزی ۴ درصد انرژی بیشتر دریافت کرد و در مجموع امسال در کشور ۴.۵ درصد عرضه انرژی بیش از پارسال صورت گرفت.
  اردکانیان گفت: یکی از مطمئن‌ترین شاخص‌هایی که ثابت می‌کند جهش تولید به نحو بسیار خوبی در کشور رخ داده این است که در عین حالی که رشد اوج بار را کاهش دادیم خاموشی ناشی از کمبود تولید نداشتیم.
  وی افزود: در شرایطی که در کشور‌های جهان بین ۵ تا ۲۵ درصد کاهش مصرف انرژی ناشی از شرایط کرونایی و رکود ناشی از آن داشتند، کشور کارنامه بسیار موفقی در این زمینه دارد.
  اردکانیان گفت: امروز ۱۷ هزار روستایی در البرز از آب شرب برخوردار شدند. به طور میانگین هر ماه یک تصفیه خانه فاضلاب وارد مدار شده است و وزارت نیرو تصمیم دارد تا پایان دولت همین روند را ادامه دهد.
  به گفته اردکانیان، هر ۵۰ روز نیز یک سد مخزنی با اعتبار ملی و هر ۶۰ روز یک تصفیه خانه آب وارد مدار بهره برداری شده است.

  منبع: پاون

  Leave a comment

  Your email address will not be published.