مصطفی رجبی مشهدی؛ در تابستان مشکلی برای تامین برق کشور نخواهیم داشت

  خانم علینژاد

  مصطفی رجبی مشهدی؛ در تابستان مشکلی برای تامین برق کشور نخواهیم داشت

  سخنگوی صنعت برق گفت: خوشبختانه ما مشکلی از نظر تامین برق داخل کشور نداریم و اولویت اول صنعت برق کشور نیاز داخل و سپس صادرات برق است.در تابستان نیز مشکلی برای تامین برق کشور نخواهیم داشت.
  مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به فروش برق یا تهاتر آن با کشورهای همسایه گفت: میزان صادرات برق کشور به سایر کشورها متناسب با میزان قراردادها است.
  او ادامه داد: خوشبختانه ما مشکلی از نظر تامین برق داخل کشور نداریم و اولویت اول صنعت برق کشور نیاز داخل و سپس صادرات برق است.
  سخنگوی صنعت برق کشور اضافه کرد: با برنامه ریزی‌ها و هماهنگی‌های انجام شده، برای این ماه که مصادف با روزهای گرم سال است، به علت آنکه ساعت کاری اداره‌ها نیز تغییر یافته، مشکلی برای تامین برق نخواهیم داشت.
  رجبی مشهدی در خصوص احتمال خاموشی در تابستان امسال گفت: خوشبختانه با تمهیداتی که صورت گرفته و گرم شدن نسبی هوا وضعیت تحویل گاز به نیروگاه‌ها بهبود یافته است؛ به گونه‌ای که اکنون میزان استفاده از مازوت در نیروگاه‌ها فقط حدود ۱۰ درصد شده است.
  او با تاکید بر مدیریت مصرف برق در بخش خانگی، تجاری و کشاورزی و صنعتی اضافه کرد: امید می‌رود با مدیریت مصرف، عبور مناسبی از گرما و فصل تابستان پیش‌رو داشته باشیم.
  سخنگوی صنعت برق کشور با تاکید بر اینکه در تابستان نیز مشکلی برای تامین برق کشور نخواهیم داشت، تصریح کرد: تمام تدابیر و برنامه‌ریزی‌ها برای تامین برق زمان پیک در نظر گرفته شده و پیش‌بینی می‌شود که تابستان را بدون خاموشی برنامه‌ریزی شده پشت سر بگذاریم.
  رجبی مشهدی در پایان با اشاره به تعمیر و تجهیز نیروگاه‌ها بیان کرد: در ماه‌های گذشته با توجه به برودت هوا و لزوم گازرسانی به نیروگاه‌ها به دلیل نیاز کشور، برای تامین برق برنامه‌ تعمیرات نیروگاه‌ها را به بعد موکول کردیم، اما با برنامه‌ریزی‌های جدیدی که صورت گرفت در نهایت تا پایان اردیبهشت امسال تعمیرات را تکمیل و تجهیز می‌کنیم.
  منبع: باشگاه خبرنگاران

  Leave a comment

  Your email address will not be published.