مصرف بالای گاز صنعت برق را دست به کار کرد/ مشوق های زمستانه صنعت برق

  انجمن

  مصرف بالای گاز صنعت برق را دست به کار کرد/ مشوقهای زمستانه صنعت برق

  موضوع: مدیرعامل توانیر گفت: با توجه به این که همواره در روزهای سردسال، مصرف سوخت گاز افزایش پیدا میکند، به منظور جلوگیری از ایجاد اختلال در تامین برق کشور به ویژه در شرایط کرونایی، صنعت برق به منظور صرفه جویی، اقداماتی را شروع کرد.
  تاریخ خبر: 1 دی ماه 99
  مدیرعامل توانیر در گفت وگوی مجازی با خبرنگاران با اشاره به افزایش مصرف سوخت گاز در زمستان گفت: با توجه به این که همواره در روزهای سردسال، مصرف سوخت گاز افزایش پیدا میکند، به منظور جلوگیری از ایجاد اختلال در تامین برق کشور به ویژه در شرایط کرونایی، صنعت برق به منظور صرفه جویی، اقداماتی را شروع کرد و با اجرای طرح تعدیل روشنایی معابر و اتوبان ها، قدمی موثر و با اثرگذاری سریع را برداشت. محمدحسن متولی زاده با بیان این که با بسیج ۱۲۰۰ اکیپ عملیاتی طی چند روز اخیر ۳۲۰ هزار چراغ روشنایی غیرضروری در معابر، بزرگ راهها، پارکها و… خاموش شده است، تصریح کرد: این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

  متولی زاده تاکید کرد: در کنار این اقدام، گروههای اجرایی شرکتهای گاز وبرق در استانها و شهرستان نیز موظف شده اند با مراجعه به ادارات و دستگاههای دولتی و عمومی، مصرف برق و گاز آنها را بررسی و درصورت عدم رعایت، برخورد لازم را بعمل آورند.

  متولی زاده در عین حال به نقش موثر مردم در بهینه سازی مصرف انرژی نیز اشاره کرد و گفت: در کنار همه فعالیتهایی که توسط دستگاههای اجرایی انجام میشود، حساسیت و همکاری مردم، اصلی اساسی است و نتایج بسیار بهتر و موثرتری خواهد داشت.

  وی خاطرنشان کرد: به این منظور، صنعت برق برای تشویق مردم به کاهش مصرف برق که تاثیر آن در کاهش مصرف سوخت نیروگاهها نمایان میشود، مشوقهایی را که در تابستان برای مشترکان خانگی اختصاص میداد، در زمستان نیز اجرایی میکند. براین اساس، مشترکان خانگی در صورتی که مصرف برق خود را کاهش دهند، از مشوقهای صنعت برق برخوردارخواهند شد.

  مدیرعامل توانیر خاطرنشان کرد: هموطنان با اقداماتی ساده مانند خاموش کردن لامپهای اضافی در منازل و ادارات و کاهش جزیی شعله بخاری و یا کاستن یک درجه دمای محیط، میتوانند تا ۱۰ درصد مصرف گاز کشور را کاهش دهند که در این صورت با همکاری مردم مشکلی در تامین گاز و برق در کشور در چند روز سرد سال به وجود نخواهد آمد.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.