مدیر عامل جدید بورس انرژی ایران منصوب شد

  انجمن

  مدیر عامل جدید بورس انرژی ایران منصوب شد

  موضوع: با انتخاب اعضای هیات مدیره، علی نقوی به عنوان سومین مدیر عامل بورس انرژی ایران انتخاب و جانشین سیدعلی حسینی شد.
  تاریخ خبر: 24 اذر ماه 99
  نخستین جلسه دوره پنجم هیات مدیره بورس انرژی ایران در روز یکشنبه ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۹ برگزار شد و آقایان سلمان خادمالمله به عنوان رئیس هیات مدیره، علیرضا خجسته وهاب زاده به عنوان نایب رئیس هیات مدیره و علی نقوی به عنوان مدیرعامل انتخاب شدند.

  پیش از این سیدعلی حسینی نزدیک به ۸ سال مدیرعامل بورس انرژی ایران بود. طی دوره مدیریت حسینی، بورس انرژی ایران از رشد عملکردی بالایی برخوردار شد و توانست جایگاه خود را در بازار انرژی ایران مستحکم کند.

  عرضه نفت خام در رینگ داخلی و بین المللی، عرضه منظم و مستمر فراوردههای هیدروکربوری و عبور ارزش معاملات این بورس از یکصد هزار میلیارد تومان در ۹ ماهه سال جاری، انجام بزرگترین معامله تاریخ بازار سرمایه به لحاظ حجم و ارزش در بورس انرژی ایران و توسعه معاملات بازار برق از جمله فعالیتهای حسینی در این مسئولیت بوده است.

  وی پیش از حضور در سمت مدیرعاملی بورس انرژی ایران، عضو هیات مدیره و معاون نظارت بر بورسها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار و عضو ناظر هیات مدیره چهار بورس کشور بوده است و در راه اندازی و تاسیس ارکان بازار سرمایه از جمله بورسها نقشی اساسی ایفا کرده است.

  حسینی در حال حاضر ریاست هیات مدیره شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه را برعهده دارد که این مسئولیت را ادامه خواهد داد.

  علی نقوی که پیش از این معاون اجرایی بورس انرژی ایران بوده است، نزدیک به ۱۵ سال سابقه فعالیت در بازار سرمایه ایران دارد. مدیرعاملی مرکز مالی ایران، عضویت در هیات مدیره فرابورس ایران و مدیریت صندوق توسعه بازار سرمایه از جمله سوابق وی است.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.