مدیرکل دفتر طرح های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی ساتبا؛

  انجمن
  مدیرکل دفتر طرحهای تجدیدپذیر و بهرهوری انرژی ساتبا؛

  مدیرکل دفتر طرح های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی ساتبا؛

  موضوع: اولین نیروگاه تجدیدپذیر کشور ضریب تشویقی ساخت داخل را کسب نمود
  تاریخ خبر: 23 فروردین
  در پی ابلاغ دستورالعمل حمایت از بومی سازی فنآوری نیروگاه های تجدیدپذیر و پاک توسط وزیر نیرو، پس از ممیزی های لازم، نیروگاه برق آبی کوچک ماهد انرژی چشمه روزیه موفق به احراز ضریب تشویق از کارگروه حمایت از بومی سازی و ساخت داخل گردید.

  به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل، “محمدتقی زیاری” با اعلام این خبر، اظهار کرد: بر اساس تبصره ذیل ماده ۶ آیین نامه اجرایی ماده ۶۱ قانون اصلاح الگوی مصرف، قیمت پایه خرید تضمینی برق از نیروگاه هایی که از تجهیزات ساخت داخل استفاده می نمایند می تواند حداکثر تا سقف ۳۰% افزایش یابد.

  وی افزود، بنا بر این دستورالعمل و به منظور ایجاد زنجیره ارزش و اشتغالزایی، به تجهیزات مرتبط با نیروگاه های تجدیدپذیر امتیاز فن آوری تعلق میگیرد که این امتیاز در سایت ساتبا قابل دستیابی است.

  مدیرکل دفتر طرح های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی ساتبا از مشمول شدن نیروگاه هایی که از تجهیزات بومی استفاده می نمایند، به دریافت ضریب تشویق خبر داد و عنوان کرد، در این نیروگاه ها با توجه به سهم استفاده از تجهیزات ساخت داخل، قیمت پایه خرید تضمینی برق از آنها افزایش خواهد یافت.

  این مقام مسئول در تبیین مراحل بررسی و تایید امتیازات فنآوری و همچنین ضریب تشویقی گفت، کلیه این مراحل در کارگروهی متشکل از نمایندگان معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، وزارت صمت و سازمان ملی استاندارد به ریاست ساتبا انجام میپذیرد و و مسئولیت بررسی های فنی به عهده پژوهشگاه نیرو است.

  زیاری با اشاره به نیروگاه برقآبی کوچک ماهد انرژی چشمه روزیه بهعنوان نیروگاهی که در سال گذشته موفق به دریافت ضریب تشویقی گردیده است، افزود: این ضریب، قیمت پایه خرید تضمینی برق از این نیروگاه را در حدود ۱۵ درصد افزایش داد که الحاقیه مرتبط مبادله و به منظور اجرا ابلاغ گردید.

  این گزارش می افزاید، در حال حاضر درخواست ۴ نیروگاه دیگر نیز در مرحله بررسیهای فنی قرار دارد و در آینده نزدیک از ضریب تشویقی ساخت داخل بهرهمند میگردند.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.