مديرعامل توانير؛ ۴۰ برنامه صنعت برق برای رویارویی با فصل گرما ابلاغ خواهد شد

  خانم علینژاد

  مديرعامل توانير؛ ۴۰ برنامه صنعت برق برای رویارویی با فصل گرما ابلاغ خواهد شد

  محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل توانیر با اشاره به تعریف ۴۰ برنامه در صنعت برق برای رویارویی با فصل گرما گفت: در این برنامه به تفکیک وزارتخانه و شرکت‌های مادر تخصصی تقسیم کار شده و مسئولیت‌های هر یک از شرکت‌های توزیع و برق منطقه‌ای در این ارتباط ابلاغ می‌شود.
  محمدحسن متولی زاده گرمای زودرس و کمبود آب نیروگاه‌های برق‌آبی را از مهم‌ترین چالش‌های امسال عنوان کرد و افزود: اجرای زود هنگام برنامه‌های صنعت برق را ناگزیر ساخته و در این ارتباط ۴۰ برنامه از سوی توانیر تنظیم شده که با امضای معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو ابلاغ می‌شود.
  مدیرعامل توانیر با اشاره به برنامه‌های تعیین شده برای مدیریت بار در استان‌ها، اظهار داشت: در این برنامه‌ها، سقف پاداش‌ها جهت اختصاص به مشترکان و یا سایر اولویت‌های استان تعیین شده که به استانداران اعلام می‌شود.
  وی با بیان اینکه بر اساس سیاست‌های ابلاغی، ادارات باید در اولویت نخست برنامه‌های مدیریت مصرف باشند، تاکید کرد: این اقدام را باید از خودمان شروع کنیم و موضوع سیستم‌های سرمایشی و روشنایی در ادارات باید با جدیت دنبال شود.
  متولی زاده افزود: این روش هم در ادارات شرکت‌های زیرمجموعه و هم در سایر بخش‌ها همچون اتاق فرمان پست‌ها باید اجرا شده و به‌طور جدی از استفاده از سیستم‌های سرمایشی خودداری شود.
  وی مکاتبه با مراکز حساس و بیمارستان‌ها برای اطمینان از آمادگی دیزل ژنراتور‌های این مراکز را ضروری دانست و با اشاره به طراحی بروشور‌های اطلاع‌رسانی جهت رعایت الگوی مصرف برق به مشترکان، بر لزوم هماهنگی در اطلاع‌رسانی به مردم تاکید کرد.
  متولی زاده با قدردانی از تلاشگران صنعت برق افزود: تلاش‌های شما طی سال‌های اخیر و عبور از تابستان‌های گرم و زمستان گذشته ثابت کرد مجموعه صنعت برق به‌رغم مشکلات و محدودیت‌ها، مسئولیت خود را به درستی اجرا و کار را به نتیجه مطلوب می‌رساند و امیدوارم با تعامل، همگرایی و همکاری بتوانیم تابستان امسال را با حداقل مشکلات پشت سر بگذاریم.
  منبع: برق نیوز

  Leave a comment

  Your email address will not be published.