سامانه توانمندی‌ها و اعلام نیازمندی‌های ایران (توانیران) در وزارت صمت راه اندازی شد.

  انجمن
  سامانه توانمندی‌ها و اعلام نیازمندی‌های ایران

  سامانه توانمندی‌ها و اعلام نیازمندی‌های ایران (توانیران) در وزارت صمت راه اندازی شد

  موضوع: سامانه توانمندی‌ها و اعلام نیازمندی‌های ایران (توانیران) با هدف ایجاد فرصت برای داخلی‌سازی نیازهای وارداتی کشور راه‌اندازی شد.
  تاریخ خبر: 10 شهریور 99
  سامانه توانیران دیروز در مراسمی با حضور رئیس مرکز ساخت داخل، ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت راه‌اندازی شد. سامانه توانیران براساس جزء (۱) بند الف ماده (۴) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی، مصوب پانزدهم اردیبهشت ماه سال ۹۸ به منظور معرفی توانمندی‌های داخلی (کالا و خدمات) راه‌اندازی شده است. این سامانه به‌دنبال ایجاد فرصت برای داخلی‌سازی نیازهای وارداتی کشور است.
  تولیدکنندگان ایرانی که نیازمند کالاها، تجهیزات و خدمات تولیدی کشور هستند می‌توانند از طریق مراجعه به آدرس tavaniran.ir به این سامانه دسترسی پیدا کنند.
  محمدمهدی هادوی رئیس مرکز ساخت داخل، ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت در نشست خبری که به همین مناسبت در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، افزود: این سامانه با هدف حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالاهای ایرانی راه‌اندازی شده است. رئیس مرکز ساخت داخل، ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت گفت: شرکت‌های دولتی، نیمه‌دولتی و شبه‌تولیدی، بنیادها و شرکت‌های خصوصی که از تسهیلات یارانه‌ای، تکلیفی و غیره استفاده می‌کنند و حتی بانک‌ها و دانشگاه‌ها و مناطق ویژه اقتصادی مشمول این قانون هستند.
  وی تصریح کرد: نشناختن توانمندی‌ها از سوی کارفرمایان، کاربران و خریداران، شناخته نشدن نیاز از سوی تولیدکنندگان و نبود تعامل اقتصادی بین تولیدکنندگان و کارفرمایان، از جمله موانع سفارش کالا و خدمات داخلی در کشور است. هادوی تاکید کرد: پروژه‌های کلان کشوری نیز باید در سامانه توانیران بار‌گذاری شود و از این پس هر طرحی که مصوب می‌شود باید در مدت زمان یک ماه همه اطلاعات آن بارگذاری شده و حداکثر سه ماه به تولیدکنندگان فرصت داده می‌شود تا با افرادی که می‌خواهند خرید خارجی داشته باشند، ارتباط برقرار کنند.

  منبع: دنیای اقتصاد

  Leave a comment

  Your email address will not be published.