خط سوم انتقال برق ارمنستان به زودی به بهره برداری می رسد

  انجمن
  خط سوم انتقال برق ارمنستان بهزودی به بهرهبرداری میرسد

  خط سوم انتقال برق ارمنستان به زودی به بهره برداری میرسد

  موضوع: وزیر نیرو گفت: خط سوم انتقال برق بین ایران و جمهوری ارمنستان در نیمه نخست سال جاری میلادی به بهره برداری خواهد رسید.
  تاریخ خبر: 7 بهمن ماه 99
  وزیر نیروی ایران و وزیر اقتصاد ارمنستان با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

  “رضا اردکانیان” وزیر نیروی کشورمان در پایان دیدار و گفتوگوی خود با وزیر اقتصاد ارمنستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسائل فی مابین با وزیر اقتصاد ارمنستان مرور شد و با توجه به این که وزارت نیرو ریاست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور را بر عهده دارد، توسعه روابط تجاری و همچنین موانعی که بر سر راه این هدف قرار دارد مورد بحث قرار گرفت.

  اردکانیان با اشاره به رفع آلودگی رودخانه ارس به عنوان یکی از موارد مطرح شده گفت: انتظار داریم که جدیت لازم را از سوی دولت جمهوری ارمنستان برای کنترل برخی آلاینده های این رودخانه شاهد باشیم و وعده های گذشته عملی شود.

  وی افزود: بحث خط سوم انتقال برق هم در حال پیشرفت است و هر چند به دلیل بیماری کووید۱۹ در اجرای پروژه وقفه ایجاد شد، اما خوشبختانه مشکلات آن برطرف شده و قطعا در نیمه نخست سال میلادی جاری این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

  وی گفت: طرحهای دیگر و همچنین زمینه های توسعه روابط هم وجود دارد که امید است با رفع موانع موجود هر چه زودتر شاهد این موضوع باشیم.

  وزیر اقتصاد ارمنستان هم، با اشاره به موارد گفتگو در خصوص روابط دو جانبه میان تهران و ایروان اظهار داشت: مهمترین این ها آلودگی رودخانه ارس و رفع این آلودگی است.

  “وهان کروبیان” گفت: یک هفته قبل از سفر به ایران، شخصا به منطقه سفر کردم، از نزدیک موضوع را مورد بررسی قرار دادم و شاهد این بودم که سیستم چرخشی آب در چه مرحله ای قرار دارد.

  وی در پایان اظهار امیدواری کرد که این مسئله در آینده خیلی نزدیک انجام و از دستور کار خارج شود.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.