تفاهم نامه همکاری بین ساتبا و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری

  انجمن
  اخبار

  تفاهم نامه همکاری بین ساتبا و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری

  موضوع: تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری امضا شد.
  تاریخ خبر: 8 مرداد 99
  به گزارش دفتر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل ساتبا تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان ساتبا و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در روز چهارشنبه مورخ ۸ مرداد ۱۳۹۹ به امضا  رسید.
  این تفاهم نامه به منظور همکاری در زمینه‌ی توسعه همکاری‌های دوجانبه از طریق ارتباط سازمان یافته و با بهره‌مندی از دستاوردهای علمی، فناوری و امکانات بالقوه و بالفعل طرفین برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق در کشور در چارچوب اهداف و وظایف طرفین صورت پذیرفت.
  اهم مواردی است که سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در قالب این تفاهم انجام خواهند داد عبارتند از:
  •  ظرفیت‌سازی از طریق برگزاری کارگاه‌های مشترک آموزشی با مشارکت مراکز فناوری داخلی و خارجی
  • ایجاد زمینه و توسعه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای انجام طرح‌های فن‌آورانه به منظور توسعه صادرات محصولات دانش بنیان و خدمات فنی- مهندسی
  • شناسایی، برقراری ارتباط و ایجاد همکاری با مراکز و موسسات علمی و فناوری بین‌المللی فعال
  •  برگزاری و حضور مشترک در اجلاس‌ها، همایش‌ها و کنفرانس‌های داخلی و بین‌المللی
  •  همکاری در اخذ میزبانی مرکز انرژی‌های پاک اکو توسط جمهوری اسلامی ایران
  •  همکاری به منظور اخذ عضویت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه بین‌المللی انرژی خورشیدی (ISA)
  این کمیته بصورت مستمر و ماهانه جلسات مدیریتی به منظور بررسی و پایش فعالیت‌ها، برگزار خواهد نمود و نتایج پروژه تحقیقاتی که در نتیجه این تفاهم‌نامه حاصل می‌گردد، بصورت مناسب در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت.

  منبع: ساتبا

  Leave a comment

  Your email address will not be published.