تعرفه برق در بورس ۶۰ درصد بها برق صنعتی است

  انجمن
  تعرفه برق در بورس ۶۰ درصد بها برق صنعتی است

  تعرفه برق در بورس ۶۰ درصد بها برق صنعتی است

  موضوع: سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه طبق مصوبه هیئت وزیران، واحد‌های صنعتی با قدرت بیش از ۵ مگاوات باید برق مورد نیاز را باید از بورس و قرارداد متقابل خریداری کنند بیان داشت: قیمت متوسط در بورس، ۶۰ درصد متوسط بهاء برق صنعتی براساس تعرفه تکلیفی است.
  تاریخ خبر: 30 شهریور 99
  سخنگوی صنعت برق از افزایش معاملات برق در بورس و قرارداد‌های دوطرفه در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
  مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اینکه حجم معاملات بورس برق در ۵ ماهه نخست امسال، ۳.۷ میلیارد کیلووات ساعت بوده افزود: میزان قرارداد‌های دو جانبه نیز حدود ۶ میلیارد کیلووات ساعت بوده است.
  وی گفت: متوسط قیمت معامله انجام شده در بورس ۴۶۳ ریال به ازای هر کیلووات ساعت و حداکثر قیمت نیز ۷۳۰ ریال به ازای هر کیلووات ساعت بوده که این رقم ها، ۳۰ درصد کمتر از قیمت‌های بازار عمده فروشی است.
  سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه طبق مصوبه هیئت وزیران، واحد‌های صنعتی با قدرت بیش از ۵ مگاوات باید برق مورد نیاز را باید از بورس و قرارداد متقابل خریداری کنند ادامه داد: قیمت متوسط در بورس، ۶۰ درصد متوسط بهاء برق صنعتی براساس تعرفه تکلیفی است.
  رجبی مشهدی با بیان اینکه این طرح در راستای کاهش نقش دولت در خرید و فروش برق است گفت: انتظار می‌رود با توسعه بورس برق، خرید و فروش برق بین عرضه کننده و مصرف کننده برقرار و قیمت‌ها متعادل شود.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.