تصمیم وزارت نیرو برای تشویق مردم به نصب بیشتر سامانه های خورشیدی خانگی

  انجمن
  نصب سامانه های خورشیدی خانگی

  تصمیم وزارت نیرو برای تشویق مردم به نصب بیشتر سامانه های خورشیدی خانگی

  موضوع: اردکانیان گفت: امسال می خواهیم مردم را در مقیاس وسیعی برای احداث سامانه‌های کیلوواتی خانگی تشویق کنیم و کمامان انگیزه جدیدی را برای مردم ایجاد کنیم.
  تاریخ خبر: 1 شهریور 99
  رضا اردکانیان وزیر نیرو در تشریح اقدامات وزارت نیرو در خصوص پیک تابستان گفت: خوشبختانه تابستان گرم و نسبتا طولانی را بدون خاموشی ناشی از کمبود تولید پشت سر گذاشته ایم. ما برای جلوگری از این خاموشی‌ها، سال قبل برنامه‌ای را علی رغم وجود تحریم‌ها و کمبود‌ها تحت عنوان “۰۹۹” طراحی کردیم. ما به طور طبیعی هرسال ۱ میلیون مشترک جدید داریم که باید تامین برق برای آن‌ها انجام گیرد.
  وزیر نیرو بیان کرد: طول شبکه هابی انتقال برق در کشور ما ۹۰۰ هزار کیلومتر است. خوشبختانه امشال با برنامه ریزی دقیق و تلاش همگانی، اوج بار مصرفی از روز به شب منتقل شد. ضمن اینکه موفق شدیم که انرژی بیشتری را هم عرضه کنیم؛ همچنین ۴/۵ درصد انرژی بیشتری را از آن خود کنیم.
  او گفت: امسال مصرف آب شرب تا حدود ۴۰ درصد افزایش پیدا کرد و خواسته ما از مردم این است که درکنار رعایت کلیه دستورالعمل‌های بهداشتی، در مصرف آب صرفه‌جویی کنند تا آب شرب هدر نرود.
  اردکانیان در خصوص پرمصرف‌ها نیز یادآور شد: ما مصوبه‌ای را ۳ سال پیش از دولت گرفتیم تا تعرفه آب و برق برای کسانی که الگوی مصرف را رعایت نمی‌کنند ۷ درصد افزایش یابد، از تمام کسانی که بیش از الگو مصرف می‌کنند در خواستمان این است که از مصرف بی رویه اجتناب کنند و به جرگه رعایت کنندگان بپیوندند، اما اگر به هر حال تصمیم دارند پرمصرف بمانند ، دولت تصویب کرده که ۱۶ درصد افزایش تعرفه خواهند داشت.
  او اضافه کرد: تعرفه دریافتی وزارت نیرو در حال حاضر برای ۱۰۰۰ لیتر آب در شهر‌ها حدود ۵۰۰ تومان و روستا‌ها نصف این مبلغ است.
  اردکانیان گفت: امسال تصمیم داریم مردم را در مقیاس وسیعی برای احداث پنل‌های خورشیدی تشویق کنیم و کمامان انگیزه جدیدی را برای مردم ایجاد کنیم.
  وزیر نیرو تصریح کرد: ما در حال حاضر با کسانی که برق خورشیدی تولید می‌کنند قرارداد خرید تضمینی با تعرفه تشویقی و چند برابر قیمت برق مصرفی امضا می‌کنیم، اما برای ادامه دادن این روند باید منابع مالی کافی در صنعت برق وجود داشته باشد.
  ضمنا در خصوص حمایت از تولید داخل نیز گفت: در حال حاضر شرکت‌های متعددی سازنده این پنل‌ها هستند و ما حتی از سرمایه گذارانی که از پنل داخلی خورشیدی استفاده کنند، ۳۰ درصد برق تولیدی را گران‌تر خریداری می‌کنیم.

  منبع: برق نیوز

  Leave a comment

  Your email address will not be published.