برنامه وزارت نیرو برای صادرات برق

  انجمن
  برنامه وزارت نیرو برای صادرات برق

  برنامه وزارت نیرو برای صادرات برق

  موضوع: سخنگوی صنعت برق از برنامه صادرات برق و تقاضای عراق و افغانستان برای افزایش واردات خبر داد
  تاریخ خبر: 23 فروردین
  مصطفی رجبی مشهدی درباره وضعیت صادرات برق اظهار داشت: برنامه وزارت نیرو این است که در درجه اول با همه کشورهایی که مرز خاکی دارد، ارتباط الکتریکی داشته باشد، که در حال حاضر برقرار است.

  وی افزود: برای کشورهایی هم که مرز آبی داریم مطالعاتی در دست اقدام است که باید به اتمام برسد تا دو کشور بتوانند سر موضوعات فنی به جمع بندی و نتیجه گیری برسند و صادرات برق به عمان نیز در این مرحله است.

  سخنگوی صنعت برق با ابراز امیدواری از اینکه بتوان ارتباط الکتریکی با کشورهایی که مرز آبی داریم، برقرار شود، تصریح کرد: مذاکرات فنی در حد مشاورین و پیمانکاران انجام شده و راهکارهایی برای این موضوع مورد بررسی قرار گرفته، اما هنوز قراردادی برای مبادله انرژی منعقد نشده است.

  وی گفت: صادرات به افغانستان و عراق مطابق قبل انجام می شود، ظرفیت های خوبی در کشور برای افزایش صادرات به افغانستان وجود دارد که نیازمندی های جدیدی برای تامین برق صنایع خود دارند، افزایش صادرات به کشور عراق نیز در حد مذاکره و گفتگو است.

  رجبی مشهدی یادآور شد: فعلا ما در حد ظرفیت قراردادی با هر دو کشور مبادله انرژی داریم، اما مذاکره خاصی برای افزایش صادرات نداشته ایم، درخواست هایی از سوی هر دو کشور عراق و افغانستان و همچنین ایران مطرح شده، اما هنوز منجر به قرارداد جدید نشده است.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.