آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیریك تا یكماه آینده

  انجمن
  آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیریك تا یكماه آینده

  آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیریك تا یكماه آینده

  موضوع: وزیر نیرو گفت: عملیات اجرایی طرح بزرگ یك هزار و 400 مگاواتی نیروگاه سیریك واقع در شرق استان هرمزگان تا یك ماه آینده آغاز می شود.
  تاریخ خبر: 31 شهریور 99
  وزیر نیرو گفت: پیمانکار جدید نیروگاه یک هزار و ۴۰۰ مگاواتی سیریک در استان هرمزگان از سوی روسیه انتخاب شده که مورد تایید است و انتظار می‌رود عملیات اجرایی این نیروگاه از هفته‌های آتی آغاز شود.
  “رضا اردکانیان” افزود: بالاخره طرف روس به این نتیجه رسید که می‌بایست پیمانکار را تغییر دهند براین اساس پیمانکار جدیدی انتخاب شد که این پیمانکار جدید مورد تاییدکشورمان هم است.
  وی ادامه داد: اکنون مراحل مختلف اداری تشریفات مربوط به این نقل و انتقال در حال انجام است. امیداست که در هفته‌های پیش رو بتوان شاهد شروع ورود منابع مالی مربوط به پروژه سیریک از ناحیه پیمانکارجدید و شروع فعالیت اجرایی این نیروگاه باشیم.
  آذرماه ۱۳۹۷ بود که وزیر نیرو در حاشیه بهره برداری از مرحله نخست طرح نوسازی خط آبرسانی میناب به بندرعباس گفت: عملیات اجرایی طرح بزرگ یک هزار و ۴۰۰ مگاواتی نیروگاه سیریک واقع در شرق استان هرمزگان با خط اعتباری فدراسیون روسیه با اعتبار یک هزار و ۲۰۰ میلیون دلار ساخته می‌شود.
  ۲۴شهریور پارسال وزیر نیرو از تمدید وام دولتی روسیه برای احداث نیروگاه یک هزار و ۴۰۰ مگاواتی در منطقه سیریک هرمزگان خبر داد.
  وی همان زمان در دیدار «سرگئی استورچاک» معاون وزیر دارایی فدراسیون روسیه که در تهران برگزار شد، گفت: قرارداد استفاده از وام یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورویی دولت روسیه برای احداث نیروگاه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورویی سیریک هرمزگان به دلیل طولانی شدن تشریفات عملیاتی نیازمند یک الحاقیه برای تمدید مدت قرارداد بود که این الحاقیه بین وزارت دارایی روسیه و وزارت امور اقتصادی و دارایی ایران امضا شد.
  شهرستان سیریک در سواحل دریای عمان و خلیج فارس واقع است.
  هرمزگان هم اکنون دارای سه نیروگاه تولید برق است که با بهره برداری از نیروگاه سیکل ترکیبی بندرعباس و نیروگاه سیریک تعداد آن‌ها به پنج واحد افزایش می‌یابد.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.