کمیسیون همکاری عراق و ایران بعد از ۶ سال وقفه تشکیل میشود

  انجمن

  کمیسیون همکاری عراق و ایران بعد از ۶ سال وقفه تشکیل میشود

  موضوع: وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران که در راس هیاتی بلندپایه وارد عراق شد، از فعال شدن کمیسیون عالی مشترک همکاری اقتصادی و تجاری بین ایران و عراق در هفتههای آینده در تهران بعد از شش سال وقفه، خبر داد.
  9 دی ماه 99
  “رضا اردکانیان” بعد از پایان رایزنی با وزیر تجارت عراق در جمع خبرنگاران ایرانی گفت: تهران در هفتههای آینده میزبان اجلاس کمیسیون عالی مشترک همکاری اقتصادی و تجاری ایران و عراق بعد از شش ساله وقفه است. وی اضافه کرد که هیاتی تخصصی از دولت عراق در این اجلاس شرکت میکند و در مقابل دولت و بخش خصوصی ایران رایزنیهای سازندهای برای توسعه هرچه بیشتر مناسبات دو جانبه با طرف عراقی برگزار خواهند کرد.
  وزیر تجارت عراق نیز در گفتگو با خبرنگاران با ابراز خرسندی از سفر هیات ایرانی تاکید کرد که اجلاس کمیسیون عالی مشترک همکاری ایران و عراق در دو هفته آینده در تهران برگزار میشود.
  «علاء احمد الجبوری» هدف از سفر وزیر نیرو و هیات همراه را بسترسازی برای برگزاری هرچه موفقتر اجلاس آتی این کمیسیون عنوان کرد که با حضور هیاتی عالی رتبه از دولت عراق همراه خواهد بود.
  در سفر وزیر نیرو به بغداد، هیاتهایی از وزارتخانههای صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، نفت، بانک مرکزی و امور خارجه اردکانیان را همراهی میکنند.
  وزیر نیرو در ادامه گفت که حضور این هیات در سفر فعلی به بغداد با هدف رایزنی با مقامات عراقی به منظور توسعه روابط در زمینههای مختلف است.
  وزیر نیرو جمهوری اسلامی ایران در این سفر با همتای عراقی خود (وزیر برق عراق) و تعداد دیگری از مقامات بلندپایه عراقی دیدار میکند.
  اردکانیان در دیدارهای خود با مقامات بلندپایه عراقی درباره روابط دوجانبه و کمیسیون مشترک دو کشور بحث و تبادل نظر کرد.
  وی همچنین درباره همکاریهای ایران و عراق در زمینههای برق و انرژی تبادل نظر و درباره بدهیهای عراق به ایران بحث و گفتگو کرد.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.