کارنامه وزارت نیرو در کمیسیون انرژی بررسی می‌شود/ اهمال دولت در احداث نیروگاه

  انجمن

  کارنامه وزارت نیرو در کمیسیون انرژی بررسی می‌شود/ اهمال دولت در احداث نیروگاه

  موضوع: عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس از بررسی ضعف عملکرد وزارت نیرو در حوزه صنعت برق در این کمیسیون و اهمال این وزارتخانه در ساخت سالی ۵ هزار مگاوات نیروگاه و فرسودگی شبکه انتقال و توزیع برق در کشور خبر داد.
  تاریخ خبر: 4 اذر ماه 99
  هادی بیگی‌نژاد عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست امروز (سه‌شنبه ۴ آذر) این کمیسیون اظهار داشت: در جلسه امروز کمیسیون بحثی به عنوان نظارت بر عملکرد دولت در حوزه‌های مختلف با مسئولیت‌های مشخص پیگیری شد به طوری که هر نماینده عضو کمیسیون باید الویت خاصی را پیگیری کند.
  وی افزود: درباره حوزه برق گزارشی از سوی اعضای کمیسیون انرژی از جنبه نظارتی به صحن کمیسیون ارائه شد این در حالی است که کمیسیون انرژی نسبت به عملکرد وزارت نیرو در حوزه برق نگرانی‌های جدی دارد و مقرر شد که بعد از بحث و بررسی‌های متعدد در این باره تصمیم‌گیری شود.
  عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت نیرو طبق برنامه پنج ساله توسعه مؤظف بوده که سالی ۵ هزار مگاوات برق وارد مدار کند که نه تنها این کار را نکرده بلکه برنامه اجرایی برای رسیدن به آن هم ندارد و حتی در مورد شبکه‌های انتقال و توزیع برق هم مسیری را طی می‌کند که جبران فرسودگی شبکه به سختی است. این در حالی است که خسارت زیادی به دلیل اهمال در این بخش دیده‌ایم و خواهیم دید.
  بیگی‌نژاد با بیان اینکه اعضای کمیسیون انرژی نگران صنعت برق کشور هستند، گفت: در جلسه امروز مقرر شد کمیسیون انرژی با جدیت بیشتری ماجرا را پیگیری کند.
  وی افزود: گزارشی هم در بخش دوم جلسه امروز کمیسیون انرژی مربوط به بودجه سال جاری و بودجه ۱۴۰۰ وزارت نفت از سوی فلاحتیان معاون برنامه‌ریزی وزارت نفت به اعضای کمیسیون ارائه شده و وی توضیحاتی درباره بودجه ۱۳۹۹ این وزارتخانه و پیش‌بینی‌هایش از بودجه سال آتی ارائه کرده و اعضای کمیسیون انرژی هم سؤالات خود را مطرح کردند.
  عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز همچنین مقرر شد کمیسیون انرژی به موجب اصلاح قانون پتروپالایشگاه‌ها ورود کند و متولی آن هم مالک شریعتی باشد به همین دلیل از هفته آینده موضوع اصلاح این قانون در دستور کار این کمیسیون قرار خواهد گرفت.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.