چرا از ظرفیت تجدیدپذیر‌ها در ایران استفاده نمی‌شود؟ + فیلم

  انجمن

  چرا از ظرفیت تجدیدپذیر‌ها در ایران استفاده نمی‌شود؟ + فیلم

  موضوع: یازده درصد از انرژی کلی تولیدی در دنیا از روش‌های تجدیدپذیر تأمین می‌شود، اما در کشور ماکمتر از یک درصد از انرژی کلی و برق تولیدی از انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین می‌شود.
  تاریخ خبر: 2 اذر ماه 99
  محمدجواد رحیمی کارشناس انرژی‌های تجدیدپذیر در یادداشتی به وضعیت استفاده از ظرفیت‌های انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور ما نسبت به سایر کشور‌ها پرداخته است.
  “استفاده بی‌رویه از سوخت‌های فسیلی علاوه بر کاهش ذخایر این منابع خدادادی منجر به مشکلات زیست‌محیطی فراوانی در دنیا شده است. هنگامی که یک سوخت فسیلی سوزانده می‌شود، منجر به تولید مقادیر منابهی گاز گلخانه‌ای co۲ می‌کند، این گاز گلخانه‌ای باعث افزایش دمای متوسط جهانی می‌شود.
  در حال حاضر یک درجه سانتیگراد دمای متوسط جهانی افزایش یافته است، در صورت افزایش ۱.۵ درجه‌ای دمای متوسط جهانی، مشکلات گوناگونی از قبیل باران‌های سیل‌آسا و کاهش تنوع گونه‌های زیستی و منابع غذایی و فقیر شدن صد‌ها میلیون نفر از مردم کره زمین اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.
  یازده درصد از انرژی کلی تولیدی در دنیا از روش‌های تجدیدپذیر تأمین می‌شود، اما در کشور ما علی‌رغم وجود پتانسیل‌های بالای استفاده از این این انرژی‌ها، کمتر از یک درصد از انرژی کلی و برق تولیدی از انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین می‌شود”.
  کشور ایران با دارا بودن اقلیم‌های آب وهوایی متنوع دارای مزیت رقابتی در انرژی‌های تجدیدپذیر است، کل ظرفیت انرژی تجدیدپذیر نصب شده در ایران در حدود ۸۲۵ مگاوات معادل با یک درصد برق تولیدی در کشور است، ایران با دارا بودن بیش از ۳۰۰ روز آفتابی در سال از پتانسیل بالایی در بهره‌گیری از انرژی خورشیدی برخوردار است.
  به عنوان مثال کشور آلمان نیمی از پتانسیل انرژی خورشیدی کشور ما را دارد، اما میزان تولید برق تجدیدپذیر این کشور بیش از ۹۰ برابر میزان برق تجدیدپذیر ایران است.
  فیلم موردنظر را می توانید از اینجا مشاهده و دریافت نمایید.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.