وارد مدارشدن ۲۰ توربین تا پایان سال جاری در نیروگاه بادی میل نادر

  انجمن
  وارد مدارشدن ۲۰ توربین تا پایان سال جاری در نیروگاه بادی میل نادر

  وارد مدارشدن ۲۰ توربین تا پایان سال جاری در نیروگاه بادی میل نادر

  موضوع: مجری طرح نیروگاه های تولید پراکنده و انرژی های تجدیدپذیر شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان گفت: ۲۰ توربین ۲.۵ مگاواتی با ظرفیت مجموع ۵۰ مگاوات تا پایان سال جاری در منطقه ویژه انرژی بادی میل نادر این استان وارد مدار خواهد شد
  تاریخ خبر: 18 فروردین
  بابک زاهد با اشاره به اینکه این توربین ها سهم عمده ای در تولید برق از انرژی تجدیدپذیر باد در سیستان خواهند داشت اظهارداشت: طبق برنامهریزی چهار توربین تا نیمه اردیبهشت با ظرفیت مجموع ۱۰ مگاوات و تا پایان خرداد ۱۰ توربین با ظرفیت مجموع ۲۵ مگاوات وارد مدار خواهد شد.

  وی با بیان اینکه هم اینک پنج توربین در منطقه ویژه انرژی بادی میل نادر نصب شده که به ترتیب در حال راه اندازی و ورود به مدار است افزود: نخستین توربین مگاواتی سیستان و بلوچستان در منطقه ویژه انرژی بادی میل نادر از ساعت ۱۹:۱۹ روز ۱۱ فروردین سال جاری آغاز به چرخش کرد.

  مجری طرح نیروگاه های تولید پراکنده و انرژی های تجدیدپذیرشرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان ادامه داد: این توربین ظرفیت نامی ۲.۵ مگاوات دارد و فعلا در فاز راه اندازی اولیه، یک مگاوات آن وارد مدار شده است.

  توربین بادی به توربینی گفته می شود که برای تبدیل انرژی جنبشی باد به انرژی الکتریکی به کار میرود که توان بادی نام دارد. توربین های بادی در ۲ نوع با محور افقی و با محور عمودی ساخته می شوند.

  توربین های بادی کوچک برای کاربردهایی مانند شارژ کردن باتری ها یا توان کمکی در قایق های بادبانی مورد استفاده قرار می گیرند در حالی که توربین های بادی بزرگتر با چرخاندن ژنراتور و تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی به عنوان یک منبع تولید انرژی الکتریکی به شمار می روند.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.