نصب ۱۰۰۰ نیروگاه خورشیدی خانگی تا پایان سال

  انجمن
  نصب ۱۰۰۰ نیروگاه خورشیدی خانگی تا پایان سال

  نصب ۱۰۰۰ نیروگاه خورشیدی خانگی تا پایان سال

  موضوع: سخنگوی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق از نصب هزار نیروگاه خورشیدی کوچک جدید در واحد‌های مسکونی متقاضی تا پایان سال ۹۹ خبر داد.
  تاریخ خبر: 18 شهریور
  به گزارش برق نیوز، سخنگوی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق از نصب هزار نیروگاه خورشیدی کوچک جدید در واحد‌های مسکونی متقاضی تا پایان سال ۹۹ خبر داد.
  جعفر محمد نژاد سیگارودی با اشاره به اینکه تاکنون ۴ هزار و ۲۱۵ نیروگاه خورشیدی کوچک مقیاس در واحد‌های مسکونی نصب شده است، اظهار داشت: عمده این نیروگاه‌ها در مناطق کم برخوردار نصب شده است که به منظور توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر در کشور نصب خواهد شد و در این راستا خرید تضمینی برق این واحد‌ها انجام می‌شود.
  وی در ادامه افزود: بیشترین تعرفه نیروگاه‌های تجدیدپذیر به سامانه‌های خورشیدی کوچک مقیاس ارائه می‌شود که نصب این نیروگاه‌ها برای همه مشترکان خانگی که متقاضی این واحد‌ها هستند، قابل نصب است.
  سخنگوی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق کشور در پایان به خرید تضمینی برق حاصله از سامانه‌های خورشیدی مقیاس کوچک اشاره و اظهار داشت: تعرفه خرید تضمینی برق حاصل از سامانه‌های خورشیدی مقیاس کوچک معادل یک هزار و ۴۰ تومان به ازای هر کیلو وات ساعت است و طول مدت خرید تضمینی این نیروگاه‌ها ۲۰ سال است و مشترکان از زمان نصب این سامانه‌ها تا ۲۰ سال می‌توانند برق خودرا به وزارت نیرو بفروشند.
  درحال حاضر مشترکی که یک سامانه ۵ کیلوواتی نصب کرده است ماهانه یک میلیون تومان درآمد از فروش برق تولیدی این نیروگاه‌ها کسب می‌کند. گفتنی است، میانگین مصرف برق مشترکان خانگی کل کشور ۱۵۷ کیلووات ساعت در ماه می‌باشد.

  منبع: برق نیوز

  Leave a comment

  Your email address will not be published.