نسخه جدید آئین نامه عملیاتی تعرفه های آب و برق به زودی ابلاغ می شود

  انجمن

  نسخه جدید آئین نامه عملیاتی تعرفه های آب و برق به زودی ابلاغ می شود

  موضوع: معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر نیرو با تشریح اقدام های انجام شده در خصوص ارتقای حقوق مشترکان گفت: نسخه جدید آئیننامه عملیاتی تعرفه های آب و برق هم آماده شده که ابلاغ خواهد شد.
  تاریخ خبر: 10 اسفند 99
  معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو با تشریح اقدام های صورت گرفته در چارچوب بورس انرژی گفت: تاکنون عرضه و فروش ۷۵۹ هزار و ۶۰۰ برگه گواهی ظرفیت معادل حدود ۷۶۰ مگاوات به مبلغ ۷ هزار و ۶۱۷ میلیارد ریال در بورس انرژی انجام شده است.

  محسن بختیار در آئین رونمایی از ۳۵ طرح ساز و کاری صنعت آب و برق که روز یکشنبه به صورت ویدئوکنفرانسی و در قالب چهل و سومین هفته پویش هرهفته_الف_ب_ایران و با حضور وزیر نیرو برگزار شد، اظهار داشت: اقدام بعدی در چارچوب بورس انرژی، تامین برق مشترکان صنعتی دارای حجم بالا از طریق بورس انرژی است که به منظور تحقق هدف گذاری صورت گرفته، تعیین قیمت برق در بازار مبادله بدون مداخله دولت و خروج گروهی از مشترکان از شمول قیمت گذاری و محول کردن فعالیت خرید و فروش به بخش خصوصی و گسترش رقابت و تعیین قیمت برق به صورت رقابتی در امور کسب و کار جدید انجام شده است.

  بختیار یادآوری کرد: سه اقدام سازگاری در حوزه معاونت برنامهریزی و اقتصادی در هماهنگی با تمامی ارکان وزارت نیرو صورت گرفته که علاوه بر تقویت و توسعه بورس انرژی، شامل ارتقای حقوق مشترکان آب و برق و بهبود رویکرد تضمین خرید برق به صورت رقابتی و برگزاری مناقصه است.

  وی همچنین با تشریح اقدامهای انجام شده در خصوص ارتقای حقوق مشترکان گفت: نسخه جدید آئیننامه عملیاتی تعرفههای آب و برق هم آماده شده که ابلاغ خواهد شد.

  معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو درباره رویکرد سوم تضمین خرید برق به صورت رقابتی و برگزاری مناقصه هم با تشریح اهداف و اقدامهای صورت گرفته در این چارچوب اظهار داشت: اکنون برای برگزاری ناحیهای خرید تضمینی برق در اسفند امسال توسط شرکت برق حرارتی برنامهریزیهای لازم انجام شده است.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.