مشکلات صنعت برق اکنون جدی تر شده است

  انجمن

  مشکلات صنعت برق اکنون جدیتر شده است

  موضوع: مدیرعامل شرکت توانیر گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۰ با خارج کردن منابع صنعت برق از مسیر تبصره ۱۴ رفع مشکلات این صنعت را هدف قرار داده است و مشکلات صنعت برق اکنون جدیتر شده است و امیدواریم با تصویب لایحه بودجه ۱۴۰۰ توسط مجلس شورای اسلامی مشکلات برطرف شود.
  تاریخ خبر: 30 اذرماه 99
  مدیرعامل شرکت توانیر گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۰ با خارج کردن منابع صنعت برق از مسیر تبصره ۱۴ رفع مشکلات این صنعت را هدف قرار داده است.

  «محمدحسن متولی زاده» افزود: دولت با آگاهی از مشکلاتی که تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ برای صنعت برق ایجاد کرده بود در لایحه بودجه ۱۴۰۰ پیشنهاد وزارت نیرو مبنی بر خروج منابع مالی صنعت برق از مسیر تبصره ۱۴ را پذیرفت.

  وی ادامه داد: باقی ماندن منابع مالی صنعت برق در ذیل تبصره ۱۴ مشکلات زیادی برای این صنعت ایجاد کرده که تداوم آن میتوانست به بحران در این صنعت انجامد.

  مدیرعامل توانیر خاطرنشان کرد: تصمیم دولت برای تغییر این مسیرکمک به توسعه هرچه بیشتر صنعت برق است و انتظار میرود نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم با تصویب این لایحه گامی مهم در جهت کمک به صنعت برق بردارند.

  متولی زاده گفت: تصویب این موضوع توسط نمایندگان تداوم خدمت رسانی بیشتر و بهتر به مردم را امکان پذیر خواهد ساخت.

  وی با بیان اینکه ارزانترین برق در ایران به مردم ارائه میشود، خاطرنشان ساخت: تاکنون با همراهی خوب مردم و نیز اعمال روشهای بهره وری صنعت برق توانسته خود را سرپای نگه داشته و ارائه خدمت کند.

  مدیرعامل شرکت توانیر ادامه داد: اکنون ۵۴ سال از عمر تاسیس شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران میگذرد که در ۵۲ سال آن صنعت منابع مالی را از محل فروش برق به مردم و واریز آن به خزانه و سپس دریافت از خزانه تامین میکرد.

  متولی زاده افزود: تداوم این روند هیچ مشکلی را برای این صنعت به همراه نداشت تا آنکه دوسال اخیر و با ورود هدفمندی یارانهها به این صنعت مشکلات هم آغاز شد.

  وی گفت: این وارد شدن هدفمندی سبب ایجاد اختلال به دلیل نیاز کلان این بخش به منابع مالی در روند گردش منابع مالی صنعت برق شده است و منابع به موقع در اختیار صنعت برق قرار نمیگیرد.

  مدیرعامل توانیر با تاکید براینکه مشکلات صنعت برق اکنون جدیتر شده است ابراز امیدواری کرد با تصویب لایحه بودجه ۱۴۰۰ توسط مجلس شورای اسلامی مشکلات برطرف شده تا بتوان همچنان برای تامین برق پایدار و مطمئن اقدام کرد.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.