عراق در تلاش برای بی نیازی در تامین برق خود از ایران

  انجمن
  برق

  عراق در تلاش برای بی نیازی در تامین برق خود از ایران

  موضوع: یک مقام عراقی بامداد پنج شنبه معافیت ۱۲۰ روزه امریکا را برای خرید برق از ایران تأیید کرد و گفت: بغداد در زمینه تامین نیاز خود به برق تلاش می کند تا از برق وارداتی ایران بی نیاز شود.
  تاریخ خبر: 12 فروردین 1400
  یک مقام عراقی که خواست نامش محفوظ بماند گفت: به طور حتم ۱۲۰ روز برای بی نیازشدن از برق وارداتی ایران کافی نخواهد بود و امیدواریم واشنگتن تا زمانی که عراق بتواند به تولید برق خود متکی باشد، این معافیت را تمدید کند.

  وی تصریح کرد، عراق به طور جدی تلاش می کند در زمینه تولید برق خودکفا شود. امریکا چهارشنبه شب معافیت عراق از تحریم های ضد ایرانی را به مدت ۱۲۰ روز تمدید کرد.

  ایالات متحده از زمان اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران، معافیت های پی در پی برای عراق صادر کرده است، اما سال گذشته برای تشویق عراق به منظور کاهش استفاده از انرژی ایران مدت زمان معافیت ها را کوتاه کرد. این برای نخستین بار در زمان ریاست جمهوری بایدن است که معافیت از تحریم ها را به مدت ۱۲۰ روز تمدید می کند.

  عراق به دلیل فرسوده بودن زیرساخت های این کشور نمی تواند در زمینه تامین انرژی به خودکفایی دست یابد، به همین دلیل در این خصوص به شدت به ایران وابسته است و یک سوم نیاز مصرفی خود به گاز و برق را از ایران وارد میکند. تحریم های دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین امریکا علیه ایران موجب شده که عراق به معافیت ها متکی باشد.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.