سال گذشته شاهد خاموشی نبودیم بلکه مدیریت بار داشتیم

  انجمن
  سال گذشته شاهد خاموشی نبودیم بلکه مدیریت بار داشتیم

  وزیر نیرو:کارنامه درخشان صنعت برق در دنیای کرونازده

  موضوع: وزیر نیرو با اشاره به اقدامات گسترده در بخش تولید و مدیریت انرژی طی ماه‌های اخیر در کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران با وجود شیوع بیماری کرونا، کارنامه درخشانی در زمینه تولید و بهبود شاخص‌های برق و انرژی ارائه کرده است.
  تاریخ خبر: 4 شهریور 1399
  رضا اردکانیان روز سه شنبه در آیین افتتاح ۲ هزارو ۲۳۰ پروژه برق کشور که به صورت ویدئو کنفرانسی در استان البرز برگزار شد، ضمن اشاره به موفقیت وزارت نیرو در کاهش رشد اوج بار انرژی که در ۱۰ سال گذشته ۵.۲ درصد بوده و توقف این شاخص برای دومین سال پیاپی در تابستان سال‌های ۹۸ و ۹۹ در حد یک درصد بیان کرد؛ امسال بخش کشاورزی ۴ درصد انرژی بیشتر دریافت کرد و در مجموع امسال در کشور ۴.۵ درصد عرضه انرژی بیش از پارسال صورت گرفت.
  اردکانیان گفت: یکی از مطمئن‌ترین شاخص‌هایی که ثابت می‌کند جهش تولید به نحو بسیار خوبی در کشور رخ داده این است که در عین حالی که رشد اوج بار را کاهش دادیم خاموشی ناشی از کمبود تولید نداشتیم.
  وی افزود: در شرایطی که در کشور‌های جهان بین ۵ تا ۲۵ درصد کاهش مصرف انرژی ناشی از شرایط کرونایی و رکود ناشی از آن داشتند، کشور کارنامه بسیار موفقی در این زمینه دارد.
  اردکانیان گفت: امروز ۱۷ هزار روستایی در البرز از آب شرب برخوردار شدند. به طور میانگین هر ماه یک تصفیه خانه فاضلاب وارد مدار شده است و وزارت نیرو تصمیم دارد تا پایان دولت همین روند را ادامه دهد.
  به گفته اردکانیان، هر ۵۰ روز نیز یک سد مخزنی با اعتبار ملی و هر ۶۰ روز یک تصفیه خانه آب وارد مدار بهره برداری شده است.

  منبع: پاون

  سال گذشته شاهد خاموشی نبودیم بلکه مدیریت بار داشتیم

  موضوع: مدیرعامل توانیر در مورد احتمال خاموشی در تابستان و فصول گرم سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: سال گذشته شاهد خاموشی نبودیم بلکه مدیریت بار داشتیم و این دو موضوع با یکدیگر متفاوت است. در تمام دنیا حتی در کشورهای پیشرفته دنیا نیز این برنامه های مدیریتی وجود دارد که با روش های تعرفه ای یا روش های دیگر اعمال می شود.
  تاریخ خبر: 12 فروردین
  محمدحسن متولی زاده با تاکید بر اینکه عمدتا روش های تشویقی را برای مدیریت این مساله در نظر گرفتیم، تصریح کرد: امیدواریم با همکاری مردم در سال جدید شاهد خاموشی نباشیم و اتفاق سال ۱۳۹۷ تکرار نشود.

  مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه افزایش هفت درصدی تعرفه برق هرسال اتفاق می افتد، اظهار کرد: امیدواریم در چارچوب برق امید بخش عمده ای از مشترکان که ۳۰ درصد مشترکان می شوند و جزو خوش مصرفها هستند قبوض برقشان رایگان شود. تعداد زیادی از مشترکان نیز که کم مصرف هستند شامل هفت درصد افزایش تعرفه خواهند شد.

  متولی زاده افزود: البته تعداد محدودی از مشترکان شامل افزایش تعرفه بیشتری خواهند داشت، اما با اجرای طرح برق امید در این مدت شاهد کاهش تعداد مشترکان پر مصرف بودهایم؛ به طوری که از زمان اجرای طرح برق امید تا کنون شش درصد از تعداد مشترکان پرمصرف کاسته شده است.

  وی با بیان اینکه امیدواریم با اجرای این طرح ها تعداد مشترکان پرمصرف کاهش یابد و مشترکی وجود نداشته باشد که مشمول افزایش تعرفه بیش از هفت درصد شود، تصریح کرد: مدیریت مصرف انرژی یک موضوع بسیار مهم در صنعت برق است که همه مشترکان می بایست به آن توجه داشته باشند.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.