دولت لایحه بودجه 1400 را 12 آذر تقدیم مجلس می‌کند

  انجمن

  دولت لایحه بودجه 1400 را 12 آذر تقدیم مجلس می‌کند

  موضوع: معاون سازمان برنامه‌وبودجه می‌گوید: دولت لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ را تنظیم کرده و در ۱۲ آذرماه تقدیم مجلس خواهد کرد.
  تاریخ خبر: 27 ابان 99
  معاون رئیس سازمان برنامه‌وبودجه گفت: اصلاح ساختار بودجه دستور مقام معظم رهبری به سران قوا بود ازاین‌رو سازمان برنامه‌وبودجه کلیتی از اصلاح ساختار و برنامه زمانی آن را تقدیم سران قوا کرد، مجلس شورای اسلامی در همین راستا طرحی را در دستور کار قرار داده است.
  سیدحمید پورمحمدی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات طرح کلی اصلاح احکام بودجه سال ۱۴۰۰، افزود: اصلاح ساختار به معنای درآمدهای پایدار، نظام یارانه پنهان به‌هم‌ریخته، انرژی شفاف، مالیات شفاف، دارایی دولت را مولد کردن، انجام اصلاحات نهادی و ایجاد ثبات اقتصادی است.
  او ادامه داد: سازمان برنامه‌وبودجه امهاتی از موضوعات مذکور را به سران قوا ارائه کرد، نمایندگان مجلس نیز نکاتی از اصلاحات ساختاری را در قالب طرح ارائه کردند تا دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ درج کند. تدوین لایحه سال ۱۴۰۰ از ۱۵ آذرماه در مجلس شروع می‌شود، 25 ابان پیش این لایحه را به دولت دادیم و دولت نیز 26 ابان نامه‌ای به‌تمامی وزرا زده تا طی ۵ روز نظر خود را درباره لایحه ارائه دهند.
  پورمحمدی یادآور شد: دولت طی ۵ روز جلساتی را صبح، بعدازظهر و شب برای تصویب لایحه برگزار خواهد کرد و ما روز ۱۲ آذرماه لایحه را تقدیم مجلس خواهیم کرد اما اگر مجلس طرح را همین امروز تصویب کند ما نمی‌توانیم تغییراتی در لایحه اعمال کنیم، از همین رو با طرح نمایندگان مخالفیم.
  او افزود: دولت اگر بخواهد به طرح نمایندگان تمکین کند باید زمان ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۰ به مجلس را عقب بیندازد که این به مصلحت دولت و مجلس نیست. بنا بر اصل ۵۲، ۵۷ و ۱۲۶ قانون اساسی تفکیک قوا و وظایف دولت و مجلس برای تنظیم و تصویب بودجه مشخص شده، ما لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ را تنظیم کردیم و ۱۲ آذرماه به شما تقدیم خواهیم کرد شما می‌توانید آن زمان به تنظیم آن بپردازید.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.