خاموشیهای با برنامه زمستان آغاز شد

  انجمن

  خاموشیهای با برنامه زمستان آغاز شد

  موضوع: قطع گاز نیروگاهها موجب خاموشی ناگهانی برق مناطقی از بجنورد، مرکز خراسان شمالی و چهار شهرستان دیگر این استان و غافلگیری مردم شد و مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی از انتشار جدول برنامه قطعی برق در مناطق مختلف این استان خبر داد.
  تاریخ خبر: 14 دی ماه 99
  این قطعی برق که بدون اطلاع قبلی صورت گرفت، بخشهای زیادی از مناطق شهری و روستایی شهرستانهای بجنورد، شیروان، اسفراین، مانه و سملقان و فاروج را در تاریکی فرود برد که این خاموشی از حدود ساعت ۱۸ شامگاه شنبه آغاز شد و حدود ۲ ساعت به طول انجامید.

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی اظهار داشت: باتوجه به برودت هوا در کشور، افزایش مصرف گاز خانگی سبب افت فشار گاز و قطع گاز در بیشتر نیروگاههای تولید برق شده است که اکنون عمده نیروگاهها از سوخت جایگزین برای تولید برق استفاده میکنند.

  علیرضا صبوری افزود: مشکل سوخت نیروگاهها سبب شده نیروگاهها کمتر از ظرفیت همیشگی تولید داشته باشند و نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان در خراسان شمالی نیز، به عنوان تامین کننده برق استان، اکنون با ظرفیتی کمتر از یک ششم ظرفیت رسمی تولیدی خود فعالیت میکند.

  وی گفت: با توجه به مشکلات محدودیت سوخت رسانی به نیروگاهها و کاهش تولید برق، تراز مصرف از تولید برق پیشی گرفته است و برای اولین بار در زمستان امسال با قطعی گسترده برق در کشور مواجه شدیم که بخش زیادی از شهرستانهای بزرگ خراسان شمالی نیز این قطعی را تجربه کردند.

  صبوری در خصوص اطلاع ندادن این قطعی به شهروندان گفت: قطعی برق در خراسان شمالی نیز بدون اطلاع قبلی و به دستور دیسپاچینگ ملی اعمال شد که در شهرستانهای بجنورد، شیروان، اسفراین، مانه و سملقان و فاروج به مدت یک ساعت تا یک ساعت و ۴۰ دقیقه به طول انجامید.

  وی با بیان اینکه از فردا جدول برنامه قطعی برق در مناطق مختلف استان تهیه و از طریق رسانهها و فضای مجازی اطلاع رسانی خواهد شد، از مردم خواست که با کاهش مصرف انرژیهای گاز و برق، به تامین بخشی از سوخت نیروگاهها و کاهش خاموشیها کمک کنند.

  شرکت برق خراسان شمالی ۳۶۷ هزار مشترک دارد که از این تعداد ۳۰۸ هزار مشترک معادل ۸۴ درصد مربوط به مشترکان بخش خانگی، چهار درصد ادارات و دستگاههای خدمات رسان، یک درصد بخش کشاورزی، کمتر از یک درصد صنعتی و ۱۰ درصد مربوط به سایر مصارف است.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.