جزییات طرح برق امید در کمیسیون انرژی مجلس بررسی خواهد شد.

  انجمن
  جزییات طرح برق امید در کمیسیون انرژی مجلس

  جزییات طرح برق امید در کمیسیون انرژی مجلس بررسی خواهد شد

  موضوع: عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس از بررسی جزئیات رایگان شدن برق ۳۰ میلیون نفر با حضور وزیر نیرو در این کمیسیون، خبر داد.
  تاریخ خبر: 10 شهریور 99
  هادی بیگی‌نژاد عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، از بررسی جزئیات طرح دولت برای رایگان شدن برق 30 میلیون نفر با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو در جلسات آتی این کمیسیون خبر داد.
  وی با بیان اینکه نمایندگان در جریان جزئیات این طرح دولت قرار ندارند، اظهار داشت: سوالات زیادی از سوی وکلای ملت درباره کم و کیف این طرح از جمله اینکه منابع مالی این طرح از کجا تأمین خواهد شد و یا نحوه اجرای آن و غیره وجود دارد.
  عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس در همین راستا، ادامه داد: مشخص نیست که آیا بر اساس این طرح منطقه‌بندی صورت گرفته یا خیر؟ چرا که برخی از مناطق مانند استان‌های جنوبی به دلیل گرما پر مصرف هستند که باید در چنین طرح‌هایی وضعیت خاص آنها در نظر گرفته شود.
  بیگی نژاد تصریح کرد: پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه با دعوت از مجموعه وزارت نیرو به کمیسیون انرژی مجلس چرایی چنین تصمیمی و شیوه اجرای آن بررسی می‌شود.
  رضا اردکانیان وزیر نیرو در نشست خبری خود به مناسبت هفته دولت درباره طرح «برق امید» گفته بود: هدف ما در این طرح آن است که با اجرای آن برای مشترکان در بخش کم‌مصرف‌ها تخفیف صد درصدی در قبوض برق‌شان قائل شویم.

  منبع: تسنیم

  Leave a comment

  Your email address will not be published.