تصمیم هیئت دولت اعلام شد؛ برق 30 میلیون نفر رایگان می شود.

  انجمن
  تصمیم دولت

  تصمیم هیئت دولت اعلام شد؛ برق 30 میلیون نفر رایگان می شود.

  موضوع: رئیس جمهور گفت: در جلسه امروز دولت تصمیم گرفتیم برای حدود ۳۰ میلیون نفر از جمعیت کشور که مصرف برق آن‌ها پایین‌تر از میانگین مصرف خانوار است، هزینه برق رایگان شود تا برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی برق مستضعفین و اقشار محروم کم مصرف رایگان شود.
  تاریخ خبر: 2 شهریور 1399
  حسن روحانی در جلسه هیئت دولت که به صورت ویدئو کنفرانس در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکیل شد،ضمن اشاره به موضوع ارتقاء تاب‌آوری اقتصاد و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین رهنمود‌های مقام معظم رهبری، اظهار کرد: در همین راستا ارتقاء تاب‌آوری اقتصاد و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی سرلوحه و محور همه فعالیت‌ها و تلاش‌های دولت قرار گرفت که آثار مثبت آن در مواجهه با تکانه‌های بیرونی به اقتصاد کشور از جمله سقوط قیمت نفت و خصوصا تحریم‌ها در سال‌های اخیر آشکارا قابل مشاهده است.
  دولت توانست در مواجهه با این مشکلات، کشور را به خوبی اداره کرده و با بهره‌گیری از تجربه مواجهه موفق با این دو تکانه، کشور را در برابر مشکلات ناشی از همه‌گیری کرونا نیز به خوبی مدیریت کند.
  وی خاطر نشان کرد: در حالی که اقتصاد بسیاری از کشور‌های بزرگ دنیا تا ۲۰ درصد کوچک شد، اما اقتصاد ایران در برابر مشکلات ناشی از شیوع کرونا تنها ۳ درصد آسیب دید که این نشان توانمندی دولت در ایستادگی در برابر این مشکل و مدیریت آن است.
  رئیس جمهور ادامه داد: البته دولت از پیش و در راستای عمل به تأکیدات حضرتعالی برای کاهش اتکاء بودجه به نفت در طول سال‌های گذشته اتکاء بودجه به نفت را به ۹،۹ دهم درصد در سال ۹۸ رسانده بود که امسال این اتکاء از این هم کمتر شد.
  روحانی در توضیح دستاورد‌های دولت تدبیر و امید در ۷ سال گذشته، گفت: در حالی که شیوع کرونا در همه کشور‌ها باعث افزایش بیکاری شد، در ایران در طول مدتی که با همه‌گیری کرونا مواجه بوده‌ایم، بیکاری در مجموع ۱،۱ دهم درصد کاهش هم یافته است که این دستاورد به خودی خود حاصل نشده بلکه در سایه تلاش‌های دولت در سال‌های گذشته تحت رهنمود‌های حضرتعالی به دست آمده است.
  وی به گسترش چشمگیر زیرساخت‌های ارتباطی در دولت تدبیر و امید و ۳۳ برابر شدن ظرفیت تبادل اطلاعات در عرصه فضای مجازی اشاره کرد و اظهار داشت: در عرصه دولت الکترونیک از رتبه ۱۰۶ به رتبه ۸۶ ارتقاء یافتیم و اقدامات دولت در این عرصه در ایام شیوع کرونا کمک بسیاری به اجرای پروتکل‌های بهداشتی و صیانت از جان مردم کرده است.
  روحانی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اقدامات دولت تدبیر و امید تلاش در اجرای عدالت و کمک به معیشت مردم محروم و مستضعف بوده است، تصریح کرد: تعداد روستا‌های برخوردار از گاز در این دولت از ۱۴ هزار به ۳۱ هزار روستا افزایش یافته و تعداد روستائیان برخوردار از آب آشامیدنی سالم و پایدار از ۹۰۰ هزار نفر به ۱۰ میلیون نفر رسیده است.
  رئیس جمهور اضافه کرد: پوشش شبکه برق‌رسانی در کشور تقریباً از ۹۹ درصد عبور کرده و ۳۲ هزار روستا از امکانات ارتباطی پهن‌باند برخوردار شده‌اند و در بخش سلامت و راه روستایی نیز خدمات چشمگیری ارایه شده است.
  رئیس جمهور عنوان کرد: در جلسه امروز دولت تصمیم گرفتیم برای حدود ۳۰ میلیون نفر جمعیت کشور که مصرف برق آن‌ها پایین‌تر از میانگین مصرف خانوار است، هزینه برق رایگان شود تا برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی برق مستضعفین و اقشار محروم کم مصرف رایگان شود.

  منبع: پاون

  Leave a comment

  Your email address will not be published.