برق امید به تصویب هیئت دولت رسید

  انجمن
  برق امید

  برق امید به تصویب هیئت دولت رسید.

  موضوع: وزیر نیرو با اشاره به اینکه برق امید به تصویب هیئت دولت رسیده و ماه آینده اجرایی می‌شود گفت: در این راستا از یک میلیون مشترک خانگی استان قبض ۳۰ درصد مشترکان کم مصرف معادل ۳۰۰ هزار نفر از تخفیف ۱۰۰ درصدی برخوردار می‌شود.
  تاریخ خبر: 8 مهرماه 99
  رضا اردکانیان در سفر به آذربایجان غربی و افتتاح پروژه‌های نیروگاهی اظهار داشت: بیست و دومین هفته پویش الف ب ایران بوده و نیروگاه بزرگ ارومیه و واحد یک بخار سیکل ترکیبی افتتاح و پروژه‌های دیگر برقی در شهرک صنعتی و سه پروژه تقویت شبکه انتقال انجام شد.
  وی تصریح کرد: از ۱۷ مهرماه سال گذشته در جلسه هیئت وزیران که این پویش کلید خورد با احتساب پروژه‌های روز ۳۶۰ پروژه بزرگ با سرمایه‌گذاری ۶۰ هزار میلیارد تومان افتتاح شد.
  وزیر نیرو گفت: امسال در پویش الف ب ایران ۲۵۰ پروژه برای افتتاح پیش‌بینی شده و از این تعداد تاکنون ۱۲۱ پروژه با سرمایه‌گذاری ۲۷ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.
  وی بیان کرد: دیروز نتایج بررسی‌های جشنواره شهید رجایی ابلاغ و وزارت نیرو به عنوان دستگاه برتر بر اساس شاخص‌های ۱۲ گانه اعلامی رئیس جمهور برگزیده شد.
  اردکانیان تصریح کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه که امروز افتتاح شد، نقش مهمی در برنامه توسعه استان و تامین برق پایدار و مطمئن خواهد داشت.
  وی افزود: این نیروگاه تاثیری بسیاری در صرفه‌جویی در سوخت، رونق و جهش تولید و نیز حفظ محیط زیست خواهد داشت. وزیر نیرو بیان کرد: واحد بخار نیروگاه بزرگ ارومیه نیز به‌زودی افتتاح خواهد شد و از سوی دیگر با توجه به اینکه روح همکاری و همدلی بین مسئولان اجرایی وجود دارد، طرح‌ها پس از دیگری در مدار بهره‌برداری قرار گرفته و امید است برق پایدار به ملت ایران واگذار شود.
  اردکانیان با اشاره به اینکه برق امید به تصویب هیئت دولت رسیده و ماه آینده اجرایی می‌شود اظهار داشت: در این راستا از یک میلیون مشترک خانگی استان، قبض ۳۰ درصد مشترکان کم مصرف معادل ۳۰۰ هزار نفر از تخفیف ۱۰۰ درصدی برخوردار می‌شود.
  وی تاکید کرد: امید است این صرفه‌جویی در مشترکان بیشتر شده تا برق صرفه‌جویی شده مشترکان به مصرف بخش‌های مولد و صنعت رسیده و در این راستا در آذربایجان غربی ۱۹۵ پروژه در دست اجرا است که حجم سرمایه‌گذاری آن‌ها ۱۱ هزار و ۱۲۰ میلیارد بوده و از پیشرفت ۴۵ درصدی برخوردار و تا پایان دولت به ثمر می‌رسد.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.