آغاز بررسی طرح وان «طرح سهمیه‌بندی تمامی حامل‌های انرژی» در کمیسیون انرژی مجلس

  انجمن
  طرح سهمیه‌بندی تمامی حامل‌های انرژی

  آغاز بررسی طرح وان «طرح سهمیه‌بندی تمامی حامل‌های انرژی» در کمیسیون انرژی مجلس

  موضوع: رئیس کمیسیون انرژی مجلس از آغاز بررسی طرح سهمیه بندی تمامی حامل های انرژی باعنوان طرح وان (مخفف واحد انرژی) در کمیسیون متبوعش خبر داد.
  تاریخ خبر: 19 شهریور 99
  فریدون عباسی نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه روز سه شنبه (18 شهریورماه) کمیسیون انرژی مجلس از بررسی «طرح سهمیه‌بندی تمامی حامل‌های انرژی» باعنوان طرح وان (مخفف واحد انرژی) خبر داد و گفت: کارشناسان تهیه‌کننده طرح واحد انرژی مرسوم به وان در کمیسیون حضور یافته و توضیحاتی درباره نحوه اجرای آن ارائه دادند. همچنین ارتباط طرح فوق را با طرح‌های مشابه همچون “هدفمندی یارانه‌ها” -که از گذشته بوده- و “اختصاص سهمیه بنزین به هر فرد” -که به تازگی مطرح شده است- توضیح دادند.
  وی با بیان اینکه اعضای کمیسیون نیز حسب تجربه‌شان سوالات و نظرات کارشناسی خود را مطرح کردند، افزود: مقرر شد؛ پس از ارائه نظرات کارشناسی مرکز پژوهش‌های مجلس، طرح فوق به کمیسیون انرژی به عنوان کمیسیون اصلی سپرده شود.
  به گفته وی این طرح با کمک سایر کمیسیون‌ها چکش‌کاری خواهد شد تا قبل از ارائه به صحن علنی اشکالات و ابهامات آن بر طرف شود.
  نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی همچنین از کند و کاو مجدد طرح در جلسات بعدی کمیسیون پس از انجام بررسی‌های لازم توسط مرکز پژوهش‌های مجلس، با حضور تهیه‌کنندگان طرح خبر داد.

  طرح وان چیست؟

  این نماینده مجلس با بیان اینکه طرح مذکور توسط کارشناسان اندیشکده‌های علمی به کمیسیون انرژی ارائه شده است، توضیح داد: براساس این طرح به هر فرد، مقداری “وان” داده می‌شود، درواقع یارانه‌ای که دولت می‌خواهد به هر فرد دهد به شکل “وان” خواهد بود، به این صورت که یک فرد ماهانه 50 وان دارد که می‌تواند آن را مصرف کند و باقیمانده این سهمیه را در بورس بفروشد.
  رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی همچنین به دیگر دستور کار امروز کمیسیون متبوعش اشاره کرد و گفت: جمعی از تولیدکنندگان تجهیزات صنعت نفت نیز در کمیسیون حضور یافته و در مورد مشکلات و مسائل خود توضیحاتی دادند که بر این اساس کمیسیون انرژی درصدد حمایت از این صنعتگران است.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.