اصلاح روشنایی معابر معادل ایجاد یک نیروگاه مجازی ۵۰۰ مگاواتی است

  انجمن

  اصلاح روشنایی معابر معادل ایجاد یک نیروگاه مجازی ۵۰۰ مگاواتی است

  موضوع: مدیرعامل شرکت توانیر از آغاز دومین عملیات سراسری بازسازی شبکههای توزیع برق کشور با محوریت اصلی اصلاح روشنایی معابر و با هدف کاهش مصرف سوخت در فصل سرد سال خبر داد.
  تاریخ خبر: 25 اذر ماه
  محمدحسن متولي زاده” با اعلام اين خبر گفت: بر اساس برنامهريزي صورت گرفته كه از ماه گذشته آغاز شده است، در پنجشنبه و جمعه آخر هرماه، برنامه تعميرات و بازسازي شبكههاي توزيع برق در سراسر كشور به صورت همزمان انجام ميشود.

  متولي زاده با بيان اين كه در برنامه ماه گذشته شبكههاي توزيع برق به طولي معادل فاصله تهران تا بندرعباس تعمير و بازسازي شد، خاطرنشان كرد: در اين دوره از تعميرات که پنجشنبه 27 آذرماه شروع میشود، فرايند اصلاح روشنايي معابر معابر اصلي شهرها و جادههاي بين شهري آغاز خواهد شد.

  مديرعامل توانير با اشاره به اين كه اصلاح روشنايي با چنين ظرفيتي معادل ايجاد يك نيروگاه مجازي به بزرگي 500 مگاوات است، اضافه كرد: اصلاح روشنايي معابر كه فرايند اجرايي آن به صورت سراسري در كشور آغاز ميشود، ميتواند آثار خود را در كوتاه مدت به صورت كاهش مصرف سوخت نيروگاهها نمايان سازد.

  مديرعامل توانير با بيان اين كه بر اساس برنامهريزي صورت گرفته فازهاي بعدي تعميرات و بازسازي شبكههاي توزيع برق كشور در پنجشنبه و جمعه آخر ماههاي پيشرو ادامه خواهد يافت، در خصوص اهميت اجراي اين برنامهها گفت: انجام اين كار با توجه به در پيش بودن زمستان و احتمال بروز بحرانهاي طبيعي مانند بارش باران، برف، سيل و… بسيار با اهميت است و ميتواند باعث افزايش پايداري شبكه از طريق مقاوم سازي، كاهش مدت زمان رفع مشكلات و به مدار آمدن مجدد شبكه در زمان وقوع بحران شود.

  بر پايه اين گزارش، از اين پس هموطنان در سراسر كشور ميتوانند مشكلات و خرابي شبكههاي توزيع را از طريق “اپلكيشين برق من” يا شماره 121 اعلام كنند.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.