ابراز تمایل عراق برای استفاده از ایرانی‌ها در بخش تولید و خدمات فنی مهندسی

  خانم علینژاد

  ابراز تمایل عراق برای استفاده از ایرانی‌ها در بخش تولید و خدمات فنی مهندسی

  مدیران بخش خصوصی صنعت برق، ضمن بیان توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شرکت‌های خود جهت توسعه همکاری‌های فی مابین، ابراز امیدواری کردند مشکلات موجود با استمرار و نهایی شدن قرارداد‌ها رفع شود.وزیر برق عراق هم برای استفاده از ظرفیت فعالان بخش خصوصی در بخش‌های مختلف تولیدی و خدمات فنی و مهندسی کشور ایران ابراز تمایل کرد
  محمدولی علاءالدینی، در جلسه نشست مشترک وزیر برق عراق با فعالان صنعت برق با اشاره به ظرفیت و پتانسیل موجود در شرکت‌های فعال ایرانی، اظهار کرد: حدود ۱۹۰ شرکت تحت پوشش و سهام‌داری شرکت مادرتخصصی ساتکاب قرار دارند که در حوزه تولید، مشاوره و ارائه خدمات فنی – مهندسی در صنعت برق فعالیت می‌کنند.
  علاءالدینی با تاکید بر اینکه ارائه کیفیت بهینه در بازار‌های بین‌المللی از اولویت‌های وزارت نیرو است، یادآور شد: شناسایی شرکت‌های بخش خصوصی در صنعت برق با شاخص کیفیت برتر محصولات و خدمات آن‌ها و معرفی این شرکت‌ها برای همکاری به خارج از کشور، از جمله عواملی است که به اقبال خوب مصرف‌کنندگان و متقاضیان صنعت برق ایران در خارج از کشور منجر شده است.

  وزیر برق عراق نیز در این جلسه که با حضور مدیران و فعالان بخشِ خصوصی برگزار شده بود، برای استفاده از ظرفیت فعالان بخش خصوصی در بخش‌های مختلف تولیدی و خدمات فنی و مهندسی کشور ایران ابراز تمایل کرد.

  ماجد مهدی حنتوش، با ابراز رضایت از کیفیت محصولات و خدمات شرکت‌های ایرانی حاضر در کشور عراق، گفت: امیدواریم شرکت‌های ایرانی توانمند در صنعت برق، در بازار کشور عراق نیز حضور یابند به‌طوری‌که مورد تایید طرفین باشند و در آینده نیز این همکاری‌ها استمرار یابد.
  وی ضمن اشاره به قرارداد‌های فی مابین دو کشور گفت: این قرارداد‌ها بین شرکت‌های ایرانی و جمهوری عراق در حال انجام است.
  در ادامه جلسه، مدیران بخش خصوصی صنعت برق، ضمن بیان توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شرکت‌های خود جهت توسعه همکاری‌های فی مابین، ابراز امیدواری کردند مشکلات موجود با استمرار و نهایی شدن قرارداد‌ها رفع شود.
  منبع: برق نیوز

  Leave a comment

  Your email address will not be published.