آمادگی ایران برای تقویت خطوط و صادرات برق به افغانستان

  انجمن

  آمادگی ایران برای تقویت خطوط و صادرات برق به افغانستان

  موضوع: معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو با اشاره به مجوزهای مأخوذه برای سرمایه گذاری در افغانستان گفت و اظهار کرد: آمادگی لازم برای تقویت خطوط و صادرات برق به افغانستان را داریم.
  تاریخ خبر: 29 بهمن ماه 1399
  معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو به مجوزهای مأخوذه برای سرمایه گذاری در افغانستان گفت و اظهار کرد: آمادگی لازم برای تقویت خطوط و صادرات برق به افغانستان را داریم.

  محسن بختیار، در دیدار با استاندار خراسان جنوبی بعد از استماع صحبتهای استاندار، آب را از اولویت های خراسان جنوبی برشمرد که باید به نحو احسن تأمین شود.

  بختیار از اجرای طرح فاضلاب به عنوان راهکاری برای تأمین آب جایگزین یاد کرد و ادامه داد: خراسان جنوبی از استان های پیشرو در این زمینه است و نخستین وام بانک توسعه اکو برای اجرای تصفیه خانه فاضلاب به این منطقه اختصاص یافت.

  وی، موضوع تأمین آب حوزه روستایی را از دیگر برنامه های اولویت دار وزارتخانه خواند و گفت: از سازمان برنامه و بودجه کشور مجوزهای لازم را گرفته ایم تا بتوانیم از ماده ۵۶ برای تأمین ۲۵۰ میلیارد تومان برای توسعه آب روستایی استفاده کنیم.

  معاون وزیر نیرو به ذخایر ذغالسنگ خراسان جنوبی اشاره و تصریح کرد: اولین نیروگاه ذغالسنگ کشور در این منطقه در حال اجراست.

  حمید ملانوری، استاندار خراسان جنوبی، شب ۲۸ بهمن در این دیدار، همراهی وزارت نیرو با برنامه های استان در راستای صادرات برق به افغانستان را خواستار شد.

  وی، مرز را یکی از فرصت های بسیار مطلوب خراسان جنوبی برشمرد.

  وی با تأکید بر اینکه ماهیرود از مرزهای فعال کشور، طی یک سال گذشته بوده، تصریح کرد: به جهت مرز مشترک گسترده با کشور افغانستان، تمایل به فعال شدن دیگر مرزهای استان داریم.

  استاندار از پیگیری های صورت گرفته در راستای بازگشایی مرز یزدان گفت و اظهار کرد: افغانستان در بازگشایی مرزها به دنبال منافعی است.

  ملانوری یادآور شد: یکی از این منافع، تأمین برق است که چنانچه ما بتوانیم شرایط را برای صادرات برق به این کشور مهیا کنیم، گامی در راستای بازگشایی مرز یزدان برداشته ایم.

  وی، خراسان جنوبی را استانی پهناور خواند که خدمات دادن به جمعیت پراکنده آن، پرهزینه است.

  استاندار خراسان جنوبی به تشریح اقدامات انجام شده در زمینه توزیع خدمات در استان پرداخت و گفت: با وجود همه کارهای خوبی که صورت گرفته، هنوز در برخی مناطق با مشکلاتی مواجهیم که باید برای رفع آنها برنامه ریزی کنیم.

  ملانوری با اشاره به زمستان بدون باران امسال تصریح کرد: تأمین تانکر برای آبرسانی سیار و احداث مخزن در برخی مناطق از جمله نیازهایی است که باید تا قبل از فصل گرما رفع شود.

  وی خاطرنشان کرد: وزارت نیرو باید در این زمینه به استان کمک کند تا در فصل گرم سال با مشکلات کمتری مواجه باشیم.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.